Filmy Książki Prasa Dom Delikatesy Dewocjonalia Kwiaty Podróże Internet TV Zakupy w USA
Imieniny obchodzą: Justyn i Andrzej Wyślij » życzenia » kwiaty
Dzisiejsze wiadomości
z Polski
ze Świata
z USA
polonijne
7 dni w skrócie
Przegląd prasy
Nauka i technika
Wiadomości sportowe
Media
Fotorelacje
Tydzień w obrazkach
Imprezy i wydarzenia
Dodaj fotoreportaż
Szukaj w archiwum:
  
Bezpłatna subskrypcja
Kalendarium
Prognoza pogody
Kursy walut w NBP
KUPNO SPRZEDAŻ
1$  0.0000 zł 1$  0.0000 zł
1€  0.0000 zł 1€  0.0000 zł
Najnowsze wiadomości
Śnieg sparaliżował Francję i Hiszpanię 2021-11-30
Intensywne opady śniegu sparaliżowały w niedzielę wieczorem ruch na autostradzie A89 między Lyonem a Clermont-Ferrand w środkowo-wschodniej Francji; w pobliżu Thiers w zaspach utknęły setki samochodów. Operator autostrady A89, firma Vinci, rozdziela wśród uwięzionych w samochodach ludzi gorące napoje i jedzenie. Wskutek przechodzącej przez Hiszpanię śnieżycy Arwen w niedzielę wieczorem zablokowanych zostało w całym kraju kilkaset dróg.
[...] >>>więcej
Adwent – czas radosnego oczekiwania 2021-11-28
W niedzielę 28 listopada rozpoczyna się Adwent – czas szczególnie ważny dla wiernych kościołów chrześcijańskich, który bezpośrednio poprzedza Święta Bożego Narodzenia. To również okres duchowego przygotowania do upamiętnienia narodzin Jezusa Chrystusa, w którym jednym z najważniejszych zadań jest pojednanie się z Bogiem i ludźmi.
[...] >>>więcej
Wariant Omikron już w Holandii? Ponad 60 zakażonych koronawirusem w samolotach z RPA do Amsterdamu 2021-11-27
U 61 osób, które przyleciały wczoraj do Amsterdamu z Republiki Południowej Afryki, stwierdzono zakażenie koronawirusem. To, czy chodzi o nowy, niebezpieczny, wariant Omikron, wykażą kolejne testy.
[...] >>>więcej
Omikron - nowy wariant koronawirusa 2021-11-27
Nowy wariant koronawirusa może być poważnym zagrożeniem - twierdzi Światowa Organizacja Zdrowia. Chodzi o wariant, wykryty po raz pierwszy dwa dni temu w Republice Południowej Afryki. WHO nazwała go "Omikron". Omikron jest już obecny w RPA i kilku krajach na południu Afryki, a także w Belgii, Hong Kongu i w Izraelu.
[...] >>>więcej
W RPA wykryto nowy, agresywny wariant koronawirusa. Pierwsze kraje zawieszają loty z Afryki 2021-11-27
Naukowcy z Republiki Południowej Afryki poinformowali, że odkryli nowy wariant koronawirusa. Jest niezwykle agresywny, silnie mutuje i może atakować osoby, które wcześniej przechorowały COVID-19. Izrael nie tylko nie wpuszcza mieszkańców RPA, lecz także zabronił swoim obywatelom wyjazdów do tego kraju.
[...] >>>więcej
Pół tony kokainy w holenderskim porcie 2021-11-27
Wartość uliczna przejętych narkotyków wynosi według prokuratury 57 mln euro. Holenderska służba celna udaremniła przemyt w porcie w Rotterdamie. W kontenerze z mango, który przypłynął statkiem z Brazylii, znaleziono 497 kg kokainy. Ładunek był przeznaczony dla małej firmy w Bleiswijk, znajdującej się niedaleko portu.
[...] >>>więcej
Premier Morawiecki po spotkaniu z Merkel: bronimy zewnętrznej granicy UE, bronimy również Niemiec 2021-11-26
Relacje polsko-niemieckie są z pewnością fundamentalne dla spójności Unii Europejskiej; my obecnie bronimy zewnętrznej granicy UE, a w związku z tym także Niemiec przed wielką falą uchodźców - powiedział premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu z kanclerz Niemiec Angelą Merkel.
[...] >>>więcej
Pfizer pozwał pracownicę Chun Xiao Li za kradzież tajemnic szczepionki na COVID-19 2021-11-26
Pfizer pozwał pracownicę, która odchodząc z firmy po 15 latach skopiowała poufne dokumenty zawierających informacje dotyczące szczepionki na COVID-19, informuje Reuters. W pozwie, który został złożony w sądzie Federalnym w San Diego koncern farmaceutyczny oskarżył Chun Xiao Li, swoją dyrektor ds. statystyki. Zarzucił jej złamanie zobowiązania do poufności przez skopiowanie bez zgody ponad 12 tys. plików. Chodzi m.in. o wewnętrzne oceny i rekomendacje dotyczące szczepionki na koronawirusa opracowanej przez Pfizera wraz z niemiecką spółką BioNTech. Koncern uważa, że Li działała z premedytacją, bo są dowody iż wielokrotnie próbowała zacierać ślady.
[...] >>>więcej
Summers: Fed w końcu uznał, że przegrzał gospodarkę 2021-11-26
Były sekretarz skarbu Lawrence Summers uważa, że włodarze polityki monetarnej z Fed przyznali w końcu, iż gospodarka jest przegrzana, o czym świadczy największy wzrost cen od ponad trzech dekad, informuje Bloomberg na swojej stronie internetowej.
[...] >>>więcej
28 tysięcy nowych zakażeń w Czechach. Rząd wprowadził stan wyjątkowy 2021-11-26
Od północy w Czechach obowiązuje stan wyjątkowy, wprowadzony w związku z pandemią koronawirusa. Ministerstwo zdrowia poinformowało o rekordowej liczbie prawie 28 tysięcy nowych zakażeń. W szpitalach jest ponad 6 tysięcy chorych na COVID-19.
[...] >>>więcej
Premier Włoch zablokował już trzecie chińskie przejęcie w tym roku 2021-11-26
Premier Mario Draghi sprzeciwił się już trzeciemu przejęciu z udziałem chińskiej firmy od objęcia przez jego rząd władzy we Włoszech w lutym tego roku, informuje Reuters.
[...] >>>więcej
Zakatował na śmierć człowieka w Alejach Jerozolimskich. Złapany w Dorohusku 2021-11-26
Na przejściu granicznym na polsko-ukraińskiej granicy zatrzymany został sprawca pobicia ze skutkiem śmiertelnym, do jakiego doszło w sierpniu na jednej ze stołecznych ulic. Pochodzący z Ukrainy mężczyzna w swoim kraju był już skazywany za podobne czyny.
[...] >>>więcej
W ośrodku dla migrantów w Wędrzynie wybuchł bunt 2021-11-26
W Wędrzynie w województwie lubuskim wybuchł bunt w strzeżonym ośrodku dla migrantów. Przed budynki wyszło ok. 100 agresywnych mężczyzn, którzy zdemolowali część wyposażenia w ośrodku. W ośrodku w Wędrzynie przebywają aktualnie 604 osoby - Są to sami mężczyźni, z czego 358 osób to obywatele Iraku.
[...] >>>więcej
Szef Interpolu oskarżony o tortury 2021-11-25
Nowym prezydentem Interpolu został Ahmed Nasir ar-Raisi. Wybór dotychczasowego inspektora w ministerstwie spraw wewnętrznych Zjednoczonych Emiratów Arabskich budzi jednak spore kontrowersje. Urzędnik jest oskarżony o tortury i arbitralne zatrzymania. Przeciwko ar-Raisiemu wniesiono skargi karne w pięciu krajach, w tym we Francji, gdzie Interpol ma siedzibę oraz w Turcji, w której dokonuje się wyborów na to stanowisko.
[...] >>>więcej
Szczątki Maurycego Mochnackiego zostaną sprowadzone do Polski 2021-11-25
W Auxerre w regionie Burgundia zostaną dziś uroczyście pożegnane szczątki Maurycego Mochnackiego. Powstaniec listopadowy i wybitny przedstawiciel Wielkiej Emigracji zmarł we Francji w 1834 roku.
Maurycy Mochnacki był słuchaczem Szkoły Podchorążych i wraz ze swym bratem brał udział w wielu spiskach przeciwko carowi Mikołajowi I. Od 1829 roku należał do Sprzysiężenia Piotra Wysockiego. Walczył m.in. w bitwie o Olszynkę Grochowską, pod Okuniewem i w bitwie pod Ostrołęką, w której został wielokrotnie ranny.
[...] >>>więcej
Jarosław Gowin w szpitalu. Powodem depresja 2021-11-25
Policjanci CBŚP i BSWP zatrzymali łącznie 16 osób w śledztwie dotyczącym grupy przestępczej zajmującej się przemytem i handlem narkotykami. Wśród aresztowanych znalazło się kilku funkcjonariuszy policji.
[...] >>>więcej
Tłum forsował granicę. SG odparła atak 2021-11-25
Grupa ponad 200 osób usiłowała siłą przedostać się przez polsko-białoruską granicę w pobliżu Czeremchy. Pogranicznicy poinformowali o tym incydencie w mediach społecznościowych. Straż Graniczna podała, że w środę odnotowanych zostało 375 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. "Na odcinku ochranianym przez PSG w Czeremsze grupa ponad 200 osób forsowała granicę" - napisali strażnicy graniczni na Twitterze. Do ataków cudzoziemców, przebywających przy granicy, na terytorium Białorusi, doszło w nocy ze środy na czwartek. Agresywne i zdesperowane grupy migrantów chciały siłą przedostać się na polską stronę. Niszczyli zapory postawione na granicy, rzucali w pełniących służbę strażników kamieniami i różnymi przedmiotami.
[...] >>>więcej
Amerykanie obchodzą Święto Dziękczynienia 2021-11-25
Święto Dziękczynienia, czyli Thanksgiving to jedno z najważniejszych świąt w Stanach Zjednoczonych. Ma ono charakter rodzinny, jego nieodłącznym elementem jest pieczony indyk. Święto Dziękczynienia przypada w czwarty czwartek listopada.
[...] >>>więcej
Zachód dostrzega błąd polityki otwartych granic. "Niemcy się na tym sparzyli" 2021-11-24
- Niemcy w jakiś sposób sparzyli się na polityce otwartych granic. Europejscy przywódcy zaczynają zdawać sobie sprawę, że nasza owartość, nasze dobre chęci bywają wykorzystywane przeciwko nam - powiedział w Polskim Radiu 24 Michał Kłosowski z "Wszystko co Najważniejsze".
[...] >>>więcej
PE odmówił prawa głosu polskiemu premierowi Mateuszowi Morawieckiemu podczas debaty nt. Białorusi 2021-11-24
- Politycy zasiadający w PE, daleko od zagrożenia, nie chcą poznać realiów z pierwszej ręki, ze strony szefa rządu państwa, które jest państwem frontowym. To świadczy o braku rozeznania w rzeczywistości i o nich samych - mówił na antenie Polskiego Radia 24 wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński. Parlament Europejski odmówił premierowi Mateuszowi Morawieckiemu wystąpienia podczas debaty nt. Białorusi.
Polska Straż Graniczna od początku roku zanotowała ponad 35 tysięcy prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej, z czego ponad 6 tys. w listopadzie, blisko 17,3 tys. w październiku, prawie 7,7 tys. we wrześniu i ponad 3,5 tys. w sierpniu. Od 2 września w przygranicznym pasie z Białorusią w 183 miejscowościach województw podlaskiego i lubelskiego obowiązuje stan wyjątkowy.
[...] >>>więcej
Do pracy tylko z certyfikatem covidowym. Rewolucyjna zmiana w Niemczech 2021-11-24
Dostęp do miejsca pracy w Niemczech będą miały tylko osoby zaszczepione, ozdrowieńcy lub osoby posiadające aktualny test na koronawirusa - wynika z nowych przepisów. Zmiany obowiązują od środy.
[...] >>>więcej
Rosja i Białoruś zacieśniają współpracę ws. bezpieczeństwa. "Mogą działać wspólnie na granicy" 2021-11-24
Białoruski reżim i rosyjska administracja podpisały w ostatnim roku szereg porozumień i umów, które zacieśniają współpracę między strukturami bezpieczeństwa Rosji i Białorusi. Część z tych dokumentów ma swoje bezpośrednie powiązania z ochroną granic Państwa Związkowego.
[...] >>>więcej
Europa epicentrum pandemii koronawirusa 2021-11-24
Światowa Organizacja Zdrowia alarmuje, że kolejnych 700 tysięcy osób może umrzeć do wiosny w Europie na COVID-19. To właśnie Europa jest obecnie epicentrum pandemii, a powikłania po koronawirusie są teraz główną przyczyną zgonów na kontynencie.
[...] >>>więcej
Prezydent Czech oferuje Polsce pomoc: nasi żołnierze są gotowi do natychmiastowej dyslokacji 2021-11-24
Prezydent Czech Milosz Zeman zaoferował wysłanie na granicę polsko-białoruską czeskich żołnierzy. - Czeska armia jest gotowa do pomocy w obronie polskiej granicy - zadeklarował w liście skierowanym do prezydenta Andrzeja Dudy. Podkreślił też, że Polska broni granicy Unii Europejskiej i NATO.
"Zadbam o to, by Republika Czeska wypełniła swoje zobowiązania sojusznicze w obronie naszego wspólnego bezpieczeństwa" - zadeklarował czeski prezydent. Zeman zakończył list hasłem, które przyjęło się w Czechach podczas epidemii koronawirusa: "Razem damy radę!".
[...] >>>więcej
Olaf Scholz następcą kanclerz Merkel 2021-11-23
Przywódcy niemieckich partii SPD, FDP i Zielonych po wielotygodniowych negocjacjach przedstawili umowę koalicyjną. Nowym kanclerzem kraju zostanie socjaldemokrata Olaf Scholz. Zastąpi on Angelę Merkel, która zajmowała to stanowisko od 2005 r.
[...] >>>więcej
Odkryto roślinę, która hamuje namnażanie wszystkich wariantów koronawirusa 2021-11-23
Naukowcy z University of Nottingham donoszą, że substancja o nazwie tapsigargin skutecznie hamuje namnażanie się wszystkich wariantów koronawirusa. Pozyskuje się ją z łoczydła apulijskiego (Thapsia garganica). Wyniki badań zostały opublikowane w piśmie "Virulence".
[...] >>>więcej
Pożar autobusu w Bułgarii. Spłonęło 45 osób 2021-11-23
Czterdzieści pięć osób zginęło w wyniku katastrofy autobusu w Bułgarii. Pojazd spłonął na autostradzie. Wśród ofiar jest dwanaścioro dzieci. W sumie autobusem podróżowały pięćdziesiąt dwie osoby. Siedem przeżyło katastrofę. Z poważnymi poparzeniami przewieziono je do szpitala w Sofii. Autobus jechał ze Stambułu do Skopje. Dwaj kierowcy byli Macedończykami, a pasażerowie obywatelami Albanii.
[...] >>>więcej
Pożar w pobliżu Times Square w Nowym Jorku 2021-11-22
Pożar wybuchł w poniedziałek w budynku w pobliżu Times Square na Manhattanie. Ogień pojawił się na 10. piętrze.
[...] >>>więcej
Niemcy: rekordowy przyrost zakażeń koronawirusem 2021-11-22
Kolejny rekordowy przyrost zakażeń koronawirusem odnotowano w Niemczech w poniedziałek - w ciągu ostatniej doby wykryto ponad 30,6 tys. infekcji.
[...] >>>więcej
Sprzeciw wobec lockdownu i obowiązku szczepień. Masowe protesty na ulicach miast Europy 2021-11-22
Obywatele kolejnych europejskich krajów protestując przeciwko nowym restrykcjom pandemicznym. Demonstracje odbyły się m.in. w Austrii, gdzie rząd ogłosił całkowity lockdown i obowiązek szczepień, ale także w Chorwacji i we Włoszech. W Holandii ponownie wybuchły zamieszki.
[...] >>>więcej
strona główna
Tydzień w obrazkach
Relikwie Błogosławionego Jana Pawła II
Ojciec Bartłomiej wśród kalifornijskich harcerzy
Rekolekcje młodzieży z polskich szkół dokształcających w USA
Piotr Rubik: Każdy nasz koncert jest rozmową z Janem Pawłem II
Krakowianki i Górale w programie świątecznym w kościele Św. Stanisława Kostki na Greenpoincie
Polka, która uświęciła Chicago
60-lecie Chorągwi Harcerzy w USA; 1952-2012 r.
Do Amerykańskiej Częstochowy przybyli piesi pielgrzymi !!! Strudzeni, ale szczęśliwi...
Wspomnienia uczestników 10-tych już Wakacji z Panem Bogiem
XIV Polonijna Pielgrzymka Radia Maryja do Amerykańskiej Częstochowy
Dziękuję Ci Mamo...
Opowieść o prawdziwej miłości w Yonkers
Śniadanie Wielkanocne pod pomnikiem Króla Jagiełły
Kiermasz Wielkanocny w Perth Amboy NJ
Golden Apple dla ANNA-Pol TRAVEL
Rekolekcje Młodych w Amerykańskiej Częstochowie
Hymn Polski - Mazurek Dąbrowskiego został napisany w 1797 roku
Zostań obywatelem USA
Zespół Ekumenia wprowadza nas w Adwent
Maria Skłodowska-Curie wspierała program stypendialny dla polskich studentów
Uroczystości 30-lecia Fundacji Jana Pawła II
MAKI w Watykanie
5 lat wakacji z Panem Bogiem
Światowe Dni Młodzieży 2011
Wota w najgłębszym kanionie Ziemi w hołdzie Janowi Pawłowi II i Polsce
Wycieczka do Akwarium w Camden, NJ
Maki wśród 20 tysięcy pielgrzymów w Stockbridge, Massachusetts
Polonijni mistrzowie mowy polskiej zaprezentowali się w Konkursie Opowiadania Legend
Polska ma najlepszych pilotów sportowych na świecie
Rekolekcje Młodzieżowe w Amerykańskiej Częstochowie
Serca dla Babć i Dziadków...
MARSZ DLA ŻYCIA W WASZYNGTONIE
The American premiere of the movie The Way Back
Światowe Dni Młodzieży w Madrycie - Pielgrzymka z Nowego Jorku
Pasterka w Amerykańskiej Częstochowie
Spotkanie wigilijne w Polskim Radio Nowy Jork 910
Mikołaj i prezenty dla samotnych
ALIZMA: na Wigilię wracamy do domu
Mikołaj w Amerykańskiej Częstochowie
Państwo Józef i Nadia Piotrowscy świętowali 65 rocznicę ślubu
Piłkarki ręczne z New Jersey ruszają na podbój Ameryki
Podaruj polskie książki polonijnym szkołom
66 rocznica Powstania Warszawskiego na Manhattanie...
Podróż marzeń przez Amerykę... w jaskini, na pustyni, w kanionie
Wakacje w U S A
Wesoła Marynarska Wiara na Kolonii w Amerykańskiej Częstochowie
Pierwszy egzamin maturalny w Polskiej Szkole Dokształcającej w Lakewood, NJ
Benedykt XVI: Myli się ten, kto sądzi, że prorocka misja Fatimy została zakończona
Do Peru ...tylko z ekspertem!
Przywitanie wiosny
Nowa płyta CD zespołu Effatha: Dzielmy się wiarą jak chlebem...
Ksiądz Jan Fiedurek odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Zasługi RP
Pan Józef Kowalski świętuje 110 urodziny
Działaczka zdobyła tytuł Miss Ameryki
Premiera iPad firmy Apple
Otwarcie Konsulatu Honorowego RP w Las Vegas
Białe Jasełka w Lakewood
Pasterka w Amerykańskiej Częstochowie
Boże Narodzenie
Płyta z polskimi kolędami w wykonaniu uczniów szkoły im. Św. Stanisława Kostki z Nowego Jorku
Inauguracyjny rejs największym statkiem pasażerskim świata
Zabawa Andrzejkowa w Lakewood
Andrzejki dla dzieci i młodzieży w Perth Amboy
Bortnik, Baumgartner, Grochecki i Sporek wybrani do Rady Dyrektorów P-SFUK
Lech Wierzyński z California Honeydrops w plebiscycie SF Weekly
Before All Memory Is Lost
Piesza Pielgrzymka do Amerykańskiej Częstochowy
Kolejne udane „Wakacje z Panem Bogiem”
Polki popisały się w America's Got Talent 2009
Dominacja uczucia nad rozumem
19 lat wspaniałej pracy
Radosne chwile w Perth Amboy
Zjazd Polskich Szkół w Amerykańskiej Częstochowie
Ksiądz aresztowany na katolickim uniwersytecie za krytykowanie Baracka Husseina Obamy
Katedra Polska na Columbia University rozpocznie działalność w 2010 r.
Droga Krzyżowa na Manhattanie
Ponownie podium dla PPD Motorsport - Wiktorczyk trzeci w 100 Acre Wood Rally
Pianistka Nina Kuźma-Sapiejewska w New York Times
PPD Motorsport gotowe na 100 Acre Wood Rally
W obronie ŻYCIA
Klub Seniora im. Przyjaciół Jana Pawła II na Manhattanie
Trzej królowie w Amerykańskiej Częstochowie...
Trzech Króli w kościele św. Szczepana w Perth Amboy
Kolęda w Nowym Jorku
Instalacja nowego proboszcza w Perth Amboy przez Biskupa Bootkoskiego
Święty Mikołaj w Perth Amboy
Rekolekcje adwentowe na Manhattanie
Odkrywać świąteczny nastrój
Wieczór autorski Renaty Leś
Wspólna zabawa andrzejkowa
Storozynski elected President of Kosciuszko Foundation
Jak przygotować młodzież do życia w wierze?
Pierwszy modlitewnik
Polonia świętowała 90. Rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości
25-lecie CLASSIC TRAVEL
XXVII Festiwal Polskiej Piosenki Religijnej
Sukces Lecha Wierzyńskiego na Rawa Blues
Wakacyjne wspomnienia
71. Parada Pułaskiego na Manhattanie
Platforma Nowej Generacji II na Paradzie Pułaskiego
43. Festiwal Polsko-Amerykański zakończony...
Spotkanie ze Stanisławą Chobian-Cheron - autorką wspomnień pt. Wędrowne maki
Piesza Pielgrzymka z Great Meadows do Amerykańskiej Częstochowy
Wakacje z Panem Bogiem
Kontener darów dla szkoły im. Jana Pawła II w Peru
Kolonia Zuchowa w Duchowej Stolicy Polonii: OLIMPIADA 2008
Benedykt XVI dziękuje za gościnne przyjęcie i zachęca do świadczenia o Chrystusie
Papież Benedykt XVI w USA
Papież Benedykt XVI z najwyższymi honorami powitany w Białym Domu
Jan Paweł II Papieżem Miłosierdzia
Czerwone Gitary w Chicago
Jasełka w Mount Olive
Zasmakować w Chicagowskiej Polonii
Chicagowski rejs z Izbą Gospodarczą
Medale Pro Memoria
XX Piesza Pielgrzymka z Great Meadows, NJ do Amerykańskiej Częstochowy
Wenecka Noc w Chicago
"Dawna Ameryka" - 41. kolonia zuchowa w Amerykańskiej Częstochowie
Chicago trophy dla Wisły Kraków
Jezuickie Dni dla Serca
Juwenalia w Chicago
Bajm ponownie w Chicago
Grażyna Auguścik w Chicago
Memorial Day - Zwycięzcy Pamiętani
654 absolwentów z 28 polskich szkół chicagowskich otrzymało dyplomy maturalne
Podhale Golf Club rozpoczął sezon golfiarski
Parada 3-Majowa w Chicago
Parada 3 Maja w Chicago - wszyscy Polacy, to jedna rodzina
Bierzmowanie na Manhattanie
Zion National Park
Death Valley - Dolina Śmierci
Krakowiak z Bostonu
Parada Pułaskiego w Nowym Jorku
Dzień Matki w Amerykańskiej Częstochowie
Czarna Madonna w sercu Manhattanu
| O portalu | Bezpieczeństwo | Prywatność | Pomoc | | Poślij znajomym | Startuj z NY.PL |

Warning: Unknown(): Your script possibly relies on a session side-effect which existed until PHP 4.2.3. Please be advised that the session extension does not consider global variables as a source of data, unless register_globals is enabled. You can disable this functionality and this warning by setting session.bug_compat_42 or session.bug_compat_warn to off, respectively. in Unknown on line 0