Filmy Książki Prasa Dom Delikatesy Dewocjonalia Kwiaty Podróże Internet TV Zakupy w USA
Imieniny obchodzą: Kondrat i Piotr Wyślij » życzenia » kwiaty
Dzisiejsze wiadomości
z Polski
ze Świata
z USA
polonijne
7 dni w skrócie
Przegląd prasy
Nauka i technika
Wiadomości sportowe
Media
Fotorelacje
Tydzień w obrazkach
Imprezy i wydarzenia
Dodaj fotoreportaż
Szukaj w archiwum:
  
Bezpłatna subskrypcja
Kalendarium
Lady Pank na Florydzie
Bezpieczeństwo w sieci
40. Urodziny Zespołu "DŻEM" - Nowy Jork
Prognoza pogody
Kursy walut w NBP
KUPNO SPRZEDAŻ
1$  0.0000 zł 1$  0.0000 zł
1€  0.0000 zł 1€  0.0000 zł
Najnowsze wiadomości
Marihuana i konopie wywołują psychozę 2019-03-22
Codzienne palenie dużej ilości marihuany może zwiększać ryzyko wystąpienia psychozy (nawet pięciokrotnie) — napisała „AP”, powołując się na opublikowane przez „Lancet” badania King’s College London. To jedne z największych badań na temat związków marihuany z zaburzeniami psychotycznymi, jakie kiedykolwiek przeprowadzono.
[...] >>>więcej
The Lancet Psychiatry: Daily use and high potency cannabis linked to higher rates of psychosis 2019-03-21
Daily cannabis use, especially of high potency cannabis, is strongly linked to the risk of developing psychosis, according to a case-control study from 11 sites across Europe, published in The Lancet Psychiatry journal.
[...] >>>więcej
Praca marzeń? Podróżowanie i 52 tys. miesięcznie 2019-03-21
Matthew Lepre to 26-letni milioner, który podróżuje po całym świecie, aby rozwijać swoje firmy. Mężczyzna szuka teraz osobistego asystenta, który będzie otrzymywał pensję w wysokości 52 tys. dolarów.
[...] >>>więcej
Deski sedesowe wykryją niewydolność serca 2019-03-21
Każdego roku diagnozuje się milion nowych przypadków zastoinowej niewydolności serca. Nowy, rewolucyjny produkt, ułatwi szpitalom monitorowanie pacjentów w zaciszu ich własnych domów.
[...] >>>więcej
Niemcy „stolicą narkotykową” Europy 2019-03-21
Analiza ścieków w 70 europejskich miastach wykazała, że niemieckie Saarbrücken, Erfurt, Drezno i Chemnitz mają największą konsumpcję amfetaminy w Europie. Szybko rośnie także konsumpcja kokainy i ecstasy (MDMA) w Dortmundzie i Berlinie. Największe spożycie kokainy zanotowano w Europie w brytyjskim Bristolu, holenderskim Amsterdamie oraz szwajcarskim Zurychu.
[...] >>>więcej
Polska gospodarka przeczy prawu grawitacji 2019-03-21
Produkcja budowlana zwiększyła się w lutym o 15,1 proc., po zwyżce o zaledwie 3,2 proc. w styczniu. To kolejny zaskakująco dobry sygnał z polskiej gospodarki. Najlepsze wyniki odnotowały firmy budowlane zajmujące się wznoszeniem budynków, których produkcja zwiększyła się o 27,9 proc. rok do roku, po 2,3 proc. w styczniu.
[...] >>>więcej
Początek astronomicznej wiosny 2019-03-20
W środę 20 marca o godz. 22.58 rozpocznie się astronomiczna wiosna, która potrwa do 21 czerwca.
[...] >>>więcej
Spot wyborczy PiS z arch. nagraniem Tuska, Kopacz, Komorowskiego, Rostowskiego i Schetyny 2019-03-20
Prawo i Sprawiedliwość w nowym spocie wyborczym przypomina archiwalne nagrania polityków PO. "Pieniędzy na 500+ nie ma" - mówią na nagraniach z 2014 i 2015 roku.
"Słyszę, żeby w Polsce na drugie i każde kolejne dziecko państwo płaciło 500 zł miesięcznie. Według mojej najlepszej wiedzy nie ma możliwości sfinansowania takiego projektu" - mówi Donald Tusk, którego wypowiedź z 2014 roku rozpoczyna nowy spot PiS.
Chwilę później pojawia się wypowiedź ministra finansów PO Jacka Rostowskiego z 2015 roku: "Na te obietnice pieniędzy nie ma."
Była premier Ewa Kopacz: "To jest zwykłe, wyborcze kłamstwo, którym próbuje się pozyskać wyborców."
"To najgłupszy sposób wydania pieniędzy publicznych" - grzmi były prezydent Bronisław Komorowski
Grzegorz Schetyna zapewnia, że w budżecie nie da się wygospodarować nagle 23 mld zł.
[...] >>>więcej
„Piątka Kaczyńskiego” podbiła optymizm Polaków 2019-03-20
Wskaźnik nastrojów polskich konsumentów wzrósł w marcu do najwyższego poziomu w historii. To efekt zapowiedzianych przez rząd transferów socjalnych. Tzw. bieżący wskaźnik ufności konsumenckiej (BWUK), który wyraża oceny Polaków dotyczące ich sytuacji finansowej oraz ogólnej sytuacji ekonomicznej w kraju w ostatnich 12 miesiącach, a także ich skłonność do dokonywania ważnych zakupów, znalazł się w marcu na poziomie 8,2 pkt, w porównaniu do 5,5 pkt w lutym – podał w środę GUS.
[...] >>>więcej
Niemcy wydają rocznie 20 mld euro na utrzymanie uchodźców 2019-03-19
W sumie Berlin wydaje na przybyszy z zagranicy ponad 20 mld euro rocznie. Niemiecki rząd zamierza zredukować wydatki na utrzymanie uchodźców. Zmniejszenie transferów dla landów, które utrzymują migrantów, zapowiedział minister finansów Niemiec Olaf Scholz. Równocześnie Bundestag uchwalił obniżkę świadczeń finansowych dla uchodźców o 10 procent.
[...] >>>więcej
10 mln osób dostanie trzynastą emeryturę 2019-03-19
Do świadczenia „Emerytura plus” będzie uprawnionych ponad 9,7 mln emerytów i rencistów. Wypłatę „trzynastki” dla emerytów i rencistów w wysokości najniższej emerytury 1100 zł brutto ma być wypłacane od 1 maja. Premier Mateusz Morawiecki przypomniał, że dla jego rządu emeryci są „szczególną grupą”, stąd – jak mówił – PiS przywrócił wiek emerytalny do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn oraz przeprowadził waloryzację emerytur w bieżącym roku i zwiększył emeryturę minimalną.
[...] >>>więcej
Packhelp zdobył od inwestorów 37,9 mln zł 2019-03-19
Polski start-up pozyskał w rundzie inwestycyjnej 37,9 mln zł. Sfinansuje z nich europejską ekspansję i powiększenie zespołu. Packhelp oferuje usługę projektowania i zamawiania spersonalizowanych opakowań, bez konieczności walki o terminy w drukarni i przy minimalnym wolumenie zamówienia na poziomie 30 sztuk. Obsługuje już ponad 10 tys. klientów z 30 krajów — od lokalnych rzemieślników i artystów po gigantów, takich jak H&M, BMW czy Google.
[...] >>>więcej
Japończycy inwestują w Skarbimierzu 160 mln zł 2019-03-18
Mitsui High-tec zbuduje w Polsce pierwszą w Europię fabrykę rdzeni do silników aut hybrydowych i elektrycznych. Docelowo zatrudni 200 osób.
[...] >>>więcej
CNN: 42 proc. Amerykanów zadowolonych z Trumpa 2019-03-18
42 proc. Amerykanów wyraża zadowolenie ze sposobu, w jaki Donald Trump sprawuje prezydenturę - wynika z najnowszego sondażu SSRS dla CNN. CNN podkreśla, że zdecydowana większość Amerykanów (71 proc., najwięcej od 2001 roku) dobrze ocenia stan amerykańskiej gospodarki.
[...] >>>więcej
Paryż: Powietrze w metrze nawet 30 razy gorsze niż na ulicy 2019-03-18
Otwory wentylacyjne metra będące na wysokości ulic zasysają wyziewy z rur wydechowych samochodów. Wśród źródeł zanieczyszczeń są też drobne cząstki, wytwarzane przez hamulce pociągów, brudzi też stary tabor, używany na niektórych liniach. Najgorszą stacją metra w tym badaniu okazała się La Défense. Powietrze na peronach tego węzła transportowego okazało się 30 razy bardziej zanieczyszczone drobnymi cząstkami, niż powietrze na zewnątrz. Pyły o średnicy nie większej niż 2,5 µm są najbardziej szkodliwym dla zdrowia człowieka zanieczyszczeniem powietrza.
[...] >>>więcej
Unia Europejska chce automatycznych ograniczeń prędkości 2019-03-18
Unia Europejska pracuje nad poszerzeniem wyposażenia seryjnego nowych samochodów. Od 2022 roku ma obowiązkowo zostać montowany automatyczne ograniczenie prędkości. Jak twierdzi UE wszystko to e celu zmniejszenia liczby wypadków.
[...] >>>więcej
Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami 2019-03-17
Każdego dnia w 99 krajach świata ponad dwa tysiące polskich misjonarek i misjonarzy głosząc Ewangelię o zabawieniu daje świadectwo miłości Boga i bliźniego. Ich posługa nie jest łatwa nie tylko ze względu na różnice kulturowe, bariery językowe czy klimat. W drugą niedzielę Wielkiego Postu, zwaną niedzielą „Ad Gentes”, w Kościele w Polsce obchodzimy dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W tym dniu w sposób szczególny pamiętamy o polskich misjonarzach wspierając ich swoją modlitwą oraz ofiarą.
[...] >>>więcej
„Miłość i Miłosierdzie” niezwykła opowieść o siostrze Faustynie 2019-03-16
„Miłość i Miłosierdzie” to niezwykła opowieść o polskiej zakonnicy, siostrze Faustynie – uznanej za świętą przez papieża Jana Pawła II, mistyczce i wizjonerce, która w swoim życiu stanęła przed wykonaniem bardzo ważnej misji. Film pokaże nieznane do tej pory fakty i przybliży widzom narodziny niezwykłego kultu Bożego Miłosierdzia, który zyskał popularność na całym świecie. Światowa premiera filmu zaplanowana jest na 29 marca 2019 roku.
[...] >>>więcej
Starcia w Paryżu. W ruch poszły kamienie i gaz 2019-03-16
W Paryżu odbył się kolejny protest "żółtych kamizelek". Protestujący rzucali w stronę policjantów kamieniami. W odpowiedzi policjanci użyli gazu łzawiącego. Spłonął co najmniej jeden samochód, a uczestnicy protestu włamywali się do znajdujących się w pobliży ekskluzywnych sklepów.
[...] >>>więcej
IBM potajemnie wykorzystał milion zdjęć twarzy internautów 2019-03-16
Koncern IBM wykorzystał bez pytania zdjęcia użytkowników sieci społecznościowych do trenowania sztucznej inteligencji. Uczył ją rozpoznawania twarzy. Koncern IBM wykorzystał bezprawnie niemal milion zdjęć z serwisu fotograficznego Flickr oraz Yahoo.
[...] >>>więcej
Najdłużej emeryturę pobierają artyści, najkrócej przedsiębiorcy 2019-03-16
Z opublikowanych przez ZUS danych wynika, że najdłużej świadczenia emerytalne pobierają artyści, aktorzy, tancerze czy śpiewacy, a najkrócej przedsiębiorcy.
[...] >>>więcej
Robotnik zginął podczas prac remontowych na Wawelu. Miał 45 lat 2019-03-16
45-letni robotnik zginął w sobotę przysypany ziemią podczas prac remontowych, prowadzonych przy murze oporowym okalającym Zamek Królewski na Wawelu w Krakowie. Do wykopu, w którym pracował mężczyzna, osunęła się ziemia.
[...] >>>więcej
Pierścionki otworzą drzwi, zapłacą w sklepie, zadzwonią 2019-03-15
Miniaturyzacja elektroniki postępuje. Dzięki temu na rynku jest już dostępna biżuteria z zadziwiającą liczbą dodatkowych funkcji.
[...] >>>więcej
2 tys. osób straciło 600 mln zł. CBA zatrzymało pracowników Alior Banku 2019-03-15
Na polecenie łódzkiej prokuratury agenci poznańskiej delegatury CBA zatrzymali nad ranem 12 osób – wśród nich byłych i obecnych pracowników Alior Banku – podejrzanych o stworzenie piramidy finansowej.
[...] >>>więcej
CBA zatrzymało wydawcę „Wprost” i „Do Rzeczy” 2019-03-15
Agenci CBA zatrzymali cztery osoby w sprawie wyłudzenia prawie 29 mln zł na szkodę firmy specjalizującej się w budowie i remontach infrastruktury kolejowej poprzez fikcyjne umowy i faktury. Wśród zatrzymanych jest wydawca tygodnika „Wprost” i „Do Rzeczy” Michał M. Lisiecki.
[...] >>>więcej
Atak na meczet w Nowej Zelandii. Zginęło 49 osób 2019-03-15
W ataku na dwa meczety w nowozelandzkim Christchurch zginęło 49 osób – poinformował szef tamtejszej policji.
[...] >>>więcej
Pentagon: Amerykanie zostają w Polsce na dobre 2019-03-14
Waszyngton proponuje Warszawie umowę zakładającą stałą obecność części wojsk USA. Oferta została przedstawiona w środę w Warszawie przez wiceministra obrony USA Johna Rooda.
[...] >>>więcej
Senat za zniesieniem stanu wyjątkowego. Trump mówi "weto!" 2019-03-14
Amerykańscy senatorowie zagłosowali za zniesieniem stanu wyjątkowego. Prezydent Donald Trump zapowiedział weto.
[...] >>>więcej
Rocznicowe gratulacje dla Franciszka od prezydenta USA 2019-03-14
Prezydent USA Donald Trump przesłał życzenia papieżowi w szóstą rocznicę jego wyboru na Stolicę Piotrową.
[...] >>>więcej
Rząd obiecuje miliardy, jeśli kraj uniknie twardego brexitu 2019-03-14
Minister finansów Wielkiej Brytanii Philip Hammond obiecywał na forum Izby Gmin miliardy funtów na dodatkowe wydatki i cięcia podatkowe w sytuacji, gdy parlament znajdzie sposób na wyjście z impasu ws. brexitu i uchroni Wielką Brytanię przed twardym brexitem.
[...] >>>więcej
strona główna
Tydzień w obrazkach
Relikwie Błogosławionego Jana Pawła II
Ojciec Bartłomiej wśród kalifornijskich harcerzy
Rekolekcje młodzieży z polskich szkół dokształcających w USA
Piotr Rubik: Każdy nasz koncert jest rozmową z Janem Pawłem II
Krakowianki i Górale w programie świątecznym w kościele Św. Stanisława Kostki na Greenpoincie
Polka, która uświęciła Chicago
60-lecie Chorągwi Harcerzy w USA; 1952-2012 r.
Do Amerykańskiej Częstochowy przybyli piesi pielgrzymi !!! Strudzeni, ale szczęśliwi...
Wspomnienia uczestników 10-tych już Wakacji z Panem Bogiem
XIV Polonijna Pielgrzymka Radia Maryja do Amerykańskiej Częstochowy
Dziękuję Ci Mamo...
Opowieść o prawdziwej miłości w Yonkers
Śniadanie Wielkanocne pod pomnikiem Króla Jagiełły
Kiermasz Wielkanocny w Perth Amboy NJ
Golden Apple dla ANNA-Pol TRAVEL
Rekolekcje Młodych w Amerykańskiej Częstochowie
Hymn Polski - Mazurek Dąbrowskiego został napisany w 1797 roku
Zostań obywatelem USA
Zespół Ekumenia wprowadza nas w Adwent
Maria Skłodowska-Curie wspierała program stypendialny dla polskich studentów
Uroczystości 30-lecia Fundacji Jana Pawła II
MAKI w Watykanie
5 lat wakacji z Panem Bogiem
Światowe Dni Młodzieży 2011
Wota w najgłębszym kanionie Ziemi w hołdzie Janowi Pawłowi II i Polsce
Wycieczka do Akwarium w Camden, NJ
Maki wśród 20 tysięcy pielgrzymów w Stockbridge, Massachusetts
Polonijni mistrzowie mowy polskiej zaprezentowali się w Konkursie Opowiadania Legend
Polska ma najlepszych pilotów sportowych na świecie
Rekolekcje Młodzieżowe w Amerykańskiej Częstochowie
Serca dla Babć i Dziadków...
MARSZ DLA ŻYCIA W WASZYNGTONIE
The American premiere of the movie The Way Back
Światowe Dni Młodzieży w Madrycie - Pielgrzymka z Nowego Jorku
Pasterka w Amerykańskiej Częstochowie
Spotkanie wigilijne w Polskim Radio Nowy Jork 910
Mikołaj i prezenty dla samotnych
ALIZMA: na Wigilię wracamy do domu
Mikołaj w Amerykańskiej Częstochowie
Państwo Józef i Nadia Piotrowscy świętowali 65 rocznicę ślubu
Piłkarki ręczne z New Jersey ruszają na podbój Ameryki
Podaruj polskie książki polonijnym szkołom
66 rocznica Powstania Warszawskiego na Manhattanie...
Podróż marzeń przez Amerykę... w jaskini, na pustyni, w kanionie
Wakacje w U S A
Wesoła Marynarska Wiara na Kolonii w Amerykańskiej Częstochowie
Pierwszy egzamin maturalny w Polskiej Szkole Dokształcającej w Lakewood, NJ
Benedykt XVI: Myli się ten, kto sądzi, że prorocka misja Fatimy została zakończona
Do Peru ...tylko z ekspertem!
Przywitanie wiosny
Nowa płyta CD zespołu Effatha: Dzielmy się wiarą jak chlebem...
Ksiądz Jan Fiedurek odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Zasługi RP
Pan Józef Kowalski świętuje 110 urodziny
Działaczka zdobyła tytuł Miss Ameryki
Premiera iPad firmy Apple
Otwarcie Konsulatu Honorowego RP w Las Vegas
Białe Jasełka w Lakewood
Pasterka w Amerykańskiej Częstochowie
Boże Narodzenie
Płyta z polskimi kolędami w wykonaniu uczniów szkoły im. Św. Stanisława Kostki z Nowego Jorku
Inauguracyjny rejs największym statkiem pasażerskim świata
Zabawa Andrzejkowa w Lakewood
Andrzejki dla dzieci i młodzieży w Perth Amboy
Bortnik, Baumgartner, Grochecki i Sporek wybrani do Rady Dyrektorów P-SFUK
Lech Wierzyński z California Honeydrops w plebiscycie SF Weekly
Before All Memory Is Lost
Piesza Pielgrzymka do Amerykańskiej Częstochowy
Kolejne udane „Wakacje z Panem Bogiem”
Polki popisały się w America's Got Talent 2009
Dominacja uczucia nad rozumem
19 lat wspaniałej pracy
Radosne chwile w Perth Amboy
Zjazd Polskich Szkół w Amerykańskiej Częstochowie
Ksiądz aresztowany na katolickim uniwersytecie za krytykowanie Baracka Husseina Obamy
Katedra Polska na Columbia University rozpocznie działalność w 2010 r.
Droga Krzyżowa na Manhattanie
Ponownie podium dla PPD Motorsport - Wiktorczyk trzeci w 100 Acre Wood Rally
Pianistka Nina Kuźma-Sapiejewska w New York Times
PPD Motorsport gotowe na 100 Acre Wood Rally
W obronie ŻYCIA
Klub Seniora im. Przyjaciół Jana Pawła II na Manhattanie
Trzej królowie w Amerykańskiej Częstochowie...
Trzech Króli w kościele św. Szczepana w Perth Amboy
Kolęda w Nowym Jorku
Instalacja nowego proboszcza w Perth Amboy przez Biskupa Bootkoskiego
Święty Mikołaj w Perth Amboy
Rekolekcje adwentowe na Manhattanie
Odkrywać świąteczny nastrój
Wieczór autorski Renaty Leś
Wspólna zabawa andrzejkowa
Storozynski elected President of Kosciuszko Foundation
Jak przygotować młodzież do życia w wierze?
Pierwszy modlitewnik
Polonia świętowała 90. Rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości
25-lecie CLASSIC TRAVEL
XXVII Festiwal Polskiej Piosenki Religijnej
Sukces Lecha Wierzyńskiego na Rawa Blues
Wakacyjne wspomnienia
71. Parada Pułaskiego na Manhattanie
Platforma Nowej Generacji II na Paradzie Pułaskiego
43. Festiwal Polsko-Amerykański zakończony...
Spotkanie ze Stanisławą Chobian-Cheron - autorką wspomnień pt. Wędrowne maki
Piesza Pielgrzymka z Great Meadows do Amerykańskiej Częstochowy
Wakacje z Panem Bogiem
Kontener darów dla szkoły im. Jana Pawła II w Peru
Kolonia Zuchowa w Duchowej Stolicy Polonii: OLIMPIADA 2008
Benedykt XVI dziękuje za gościnne przyjęcie i zachęca do świadczenia o Chrystusie
Papież Benedykt XVI w USA
Papież Benedykt XVI z najwyższymi honorami powitany w Białym Domu
Jan Paweł II Papieżem Miłosierdzia
Czerwone Gitary w Chicago
Jasełka w Mount Olive
Zasmakować w Chicagowskiej Polonii
Chicagowski rejs z Izbą Gospodarczą
Medale Pro Memoria
XX Piesza Pielgrzymka z Great Meadows, NJ do Amerykańskiej Częstochowy
Wenecka Noc w Chicago
"Dawna Ameryka" - 41. kolonia zuchowa w Amerykańskiej Częstochowie
Chicago trophy dla Wisły Kraków
Jezuickie Dni dla Serca
Juwenalia w Chicago
Bajm ponownie w Chicago
Grażyna Auguścik w Chicago
Memorial Day - Zwycięzcy Pamiętani
654 absolwentów z 28 polskich szkół chicagowskich otrzymało dyplomy maturalne
Podhale Golf Club rozpoczął sezon golfiarski
Parada 3-Majowa w Chicago
Parada 3 Maja w Chicago - wszyscy Polacy, to jedna rodzina
Bierzmowanie na Manhattanie
Zion National Park
Death Valley - Dolina Śmierci
Krakowiak z Bostonu
Parada Pułaskiego w Nowym Jorku
Dzień Matki w Amerykańskiej Częstochowie
Czarna Madonna w sercu Manhattanu
| O portalu | Bezpieczeństwo | Prywatność | Pomoc | | Poślij znajomym | Startuj z NY.PL |