Filmy Książki Prasa Dom Delikatesy Dewocjonalia Kwiaty Podróże Internet TV Zakupy w USA
Imieniny obchodzą: Joanna i Wiesław Wyślij » życzenia » kwiaty
Dzisiejsze wiadomości
z Polski
ze Świata
z USA
polonijne
7 dni w skrócie
Przegląd prasy
Nauka i technika
Wiadomości sportowe
Media
Fotorelacje
Tydzień w obrazkach
Imprezy i wydarzenia
Dodaj fotoreportaż
Szukaj w archiwum:
  
Bezpłatna subskrypcja
Kalendarium
Prognoza pogody
Kursy walut w NBP
KUPNO SPRZEDAŻ
1$  0.0000 zł 1$  0.0000 zł
1€  0.0000 zł 1€  0.0000 zł
Najnowsze wiadomości
Emilewicz: Zakończymy rok wzrostem PKB na mocną "czwórkę" 2019-12-09
Rok 2019 zakończymy wzrostem PKB na mocną "czwórkę" - powiedziała w sobotę minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. W ubiegłym rok osiągnęliśmy rekordowy wzrost PKB na poziomie 5,1 proc., natomiast "rok 2019 zakończymy wzrostem PKB na mocną "czwórkę".
[...] >>>więcej
Kleszczów nadal najbogatszą gminą w Polsce 2019-12-09
Kleszczów jest najbogatszą w Polsce gminą, biorąc pod uwagę wskaźnik dochodów podatkowych na jednego mieszkańca - wyniósł w ub. r. ok. 31 tys. zł - wynika z opublikowanego przez MF zestawienia. Na drugim biegunie jest gmina Potok Górny z dochodem podatkowym poniżej 455 zł na głowę.
[...] >>>więcej
Polska liderem przewozów w Unii Europejskiej 2019-12-09
Polska ma największą w Unii Europejskiej flotę ciężarówek i autobusów - donosi gazeta "Rzeczpospolita".
[...] >>>więcej
Akcja policji: Alkohol i narkotyki 2019-12-08
– W poniedziałek w całym kraju policjanci ruchu drogowego będą prowadzić działania pod kryptonimem „Alkohol i narkotyki” – powiedział podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Akcja ma na celu eliminowanie z dróg kierowców, którzy wsiedli za kierownicę, będąc pod wpływem alkoholu lub narkotyków.
[...] >>>więcej
Ogromne protesty we Francji przeciw reformie emerytalnej 2019-12-08
We Francji trwa strajk pracowników komunikacji. Związkowcy protestują przeciwko rządowym planom reformy systemu emerytalnego. Mimo to francuski rząd zapowiedział w niedzielę, że przeprowadzi planowaną reformę emerytalną. Na ulicach Francji dochodzi do brutalnych scen.
[...] >>>więcej
Robotaksówki Waymo wykonały już ponad 100 tys. kursów 2019-12-08
Pilotażowy program testów autonomicznych taksówek Waymo ruszył rok temu w Chandler w amerykańskim stanie Arizona. Spółka ma ok. 1,5 tys. użytkowników miesięcznie.
[...] >>>więcej
Bezrobocie w USA na rekordowo niskim poziomie 2019-12-08
Gospodarce amerykańskiej przybyło w listopadzie 266 tys. nowych miejsc pracy. Wskaźnik bezrobocia spadł do rekordowo niskiego poziomu 3,5 proc. - poinformował w piątek amerykański resort pracy.
[...] >>>więcej
Cena kwiatowych fantazji 2019-12-08
Kilka tysięcy zamontowanych w pionie roślin, kilkadziesiąt ścianek z żywymi i sztucznymi kwiatami, eventy w całej Polsce i realizacje nawet za kilkadziesiąt tysięcy złotych - tak właśnie wygląda biznes roślinnych scenografii, który pokażemy Wam w dzisiejszym „Pomyśle na biznes”
[...] >>>więcej
Radio Maryja świętowało 28. rocznicę powstania 2019-12-07
Już 28 lat Radio Maryja dociera do milionów domów w Polsce i na świecie. W Toruniu pod hasłem „Głosić Chrystusa Pana z Maryją” odbyły się uroczystości rocznicowe. Centralnym punktem była Msza św., której przewodniczył metropolita częstochowski ks. abp Wacław Depo.
[...] >>>więcej
Premier: Danuta Dmowska-Andrzejuk kandydatką na ministra sportu 2019-12-04
„Przedstawiam państwu kandydatkę na urząd Ministra Sportu. Utytułowana szpadzistka, silna i zdecydowana kobieta sukcesu, błyskotliwa rozmówczyni. Można śmiało zaryzykować stwierdzenie, że Danuta Dmowska-Andrzejuk jak mało kto ma złote ręce do sportu. I oby tak pozostało!” – napisał premier na swoim facebookowym koncie.
[...] >>>więcej
Rząd przyjął program Kolej Plus wartości ok. 6,6 mld zł 2019-12-04
Program umożliwi połączenie z miastami wojewódzkimi miejscowości liczących powyżej 10 tys. mieszkańców, które obecnie nie mają dostępu do kolei pasażerskiej lub towarowej.
[...] >>>więcej
Czy jedzenie z mikrofalówki jest szkodliwe? 2019-12-03
– Mikrofalówka działa w sposób bardzo prosty – mówi dr Tomasz Rożek.
[...] >>>więcej
Meksyk: krwawe starcia gangsterów z policją. 14 ofiar śmiertelnych 2019-12-03
14 osób, w tym 4 policjantów, zginęło w strzelaninie między policją i prawdopodobnie członkami kartelu narkotykowego w meksykańskiej osadzie Villa Union, w stanie Coahuila, niedaleko granicy z USA.
[...] >>>więcej
Kamil Durczok przyznał się do fałszowania dokumentów 2019-12-03
Kamil Durczok przyznał się do podrobienia podpisu na wekslu z sierpnia 2008 roku i sfałszowania innych dokumentów.
[...] >>>więcej
Kijów. Nie żyje 3-letni syn radnego. Auto zostało ostrzelane 2019-12-02
Ukraińskie służby szukają sprawcy ostrzelania w niedzielę wieczorem w centrum Kijowa samochodu radnego Wiaczesława Sobolewa. Jego 3-letni syn Sasza zmarł w karetce wskutek ran postrzałowych.
[...] >>>więcej
Abp Gądecki: Zatroszczmy się o duchowe przygotowanie do świąt Bożego Narodzenia 2019-12-01
„Niech roratnie Msze święte, adwentowa spowiedź i dobre uczynki przygotują nas na spotkanie przychodzącego Chrystusa, abyśmy w dniu sądu – o co prosiliśmy na początku dzisiejszej Mszy świętej – zostali zaliczeni do grona Jego wybranych i mogli posiąść królestwo niebieskie, tj. królestwo sprawiedliwości, pokoju i radości w Duchu Świętym” - napisał w liście pasterskim na rozpoczynający się Adwent ks. abp Stanisław Gądecki.
[...] >>>więcej
Premier: zaborcy nie dali rady odebrać Polakom pragnienia wolności 2019-11-30
"Zaborcy próbowali odebrać Polakom wszystko, ale nie dali rady zabić pragnienia wolności i ducha patriotyzmu. 29 listopada 1830 r. wybuchło Powstanie Listopadowe - największy zryw niepodległościowy w czasie zaborów - bój przeciwko carowi, ale przede wszystkim ku wolnej Polsce" - napisał premier w sobotę na Twitterze.
[...] >>>więcej
Wiemy z kim zagra Polska na EURO 2020 2019-11-30
W sobotnie popołudnie w Bukareszcie odbyło się losowanie grup finałów EURO 2020. Polacy zagrają w grupie E z Hiszpanią, Szwecją i jednym zwycięzcą baraży: Bośnia i Hercegownia, Irlandia Północna/Słowacja/ Irlandia.
Mistrzostwa odbędą się od 12 czerwca do 12 lipca na 12 stadionach w 12 krajach.
[...] >>>więcej
Gen. Roman Polko, b. dowódca GROM-u: Łukasz działał mądrze i skutecznie 2019-11-29
- Zachowanie pana Łukasza było impulsywne, ale odważne i przemyślane, a przede wszystkim skuteczne - powiedział portalowi PolskieRadio24.pl gen. Roman Polko, były dowódca GROM-u. Napastnik to 28-letni Usman Khan, sprawca ataku w Londynie przebywał w przeszłości w więzieniu i w 2012 roku został skazany za terroryzm. Był znany brytyjskim służbom i łączono go z islamskimi grupami terrorystycznymi. W 2018 roku opuścił więzienie.
[...] >>>więcej
Polak obezwładnił terrorystę kłem narwala na Moście Londyńskim 2019-11-29
Brytyjskie media informują o bohaterskiej postawie polskiego szefa kuchni Łukasza, który podczas piątkowego ataku terrorystycznego w Londynie obezwładniał nożownika kłem narwala.
[...] >>>więcej
W USA trwa Święto Dziękczynienia 2019-11-28
Parady, imprezy charytatywne oraz spotkania z rodzinami i przyjaciółmi przy suto zastawionych stołach. Mieszkańcy Stanów Zjednoczonych obchodzą Święto Dziękczynienia.
[...] >>>więcej
Thanksgiving – Święto Dziękczynienia 2019-11-27
Moja mama kochała Święto Dziękczynienia. Uwielbiała wstawać wcześnie rano tego szczególnego dnia, faszerować indyka, misternie układać go w piekarniku, a potem nieustannie podlewać sosem i obserwować jego złocącą się skórę. Zawsze mówiła, że ​​przypominało jej to czasy w przedwojennej Polsce, kiedy była małą dziewczynką. Pochodziła z dużej rodziny – oprócz mamy i taty miała ośmioro rodzeństwa, a przygotowanie każdego posiłku było wyzwaniem wymagającym godzin pracy, w którą wkładało się serce i miłość. Każdy posiłek zbliżał rodzinę. Myślę, że to właśnie najbardziej lubiła w Święcie Dziękczynienia.
[...] >>>więcej
Dziękczynienie a zdrowie psychiczne 2019-11-27
Dziękczynienie jest obchodzone w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie w celu okazania wdzięczności za plony i inne błogosławieństwa, którymi zostaliśmy obdarzeni w danym roku. Święto Dziękczynienia przypomina nam o ważności i magicznej sile wdzięczności. Albowiem okazywanie wdzięczności ma dobry wpływ na zdrowie psychiczne. Osoby, które noszą w sobie poczucie wdzięczności czują więcej energii, optymizmu i radości życia niż ci którzy nie potrafią być wdzięczni.
[...] >>>więcej
Rekordowa liczba podróżujących na Święta Dziękczynienia 2019-11-27
W przeddzień przypadającego w tym roku 28 listopada Święta Dziękczynienia na amerykańskie lotniska udaje się 2,7 mln podróżujących. Jeszcze więcej pasażerów, bo 2,8 mln, wyruszy w niedzielę w podróż powrotną. Niewiele łatwiej będą mieli ci, którzy wybrali podróż samochodem.
[...] >>>więcej
Niemieccy historycy za reparacjami dla Polski 2019-11-27
Wtorkowy artykuł w gazecie „Sueddeutsche Zeitung” poruszył niemiecką opinię publiczną. Przedstawiono w nim tezę dwóch tamtejszych historyków, którzy w swej książce twierdzą, że Polsce (i Grecji) należą się reparacje za straty wojenne.
[...] >>>więcej
Potężne trzęsienie ziemi w Albanii 2019-11-27
Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,4 nawiedziło we wtorek nad ranem Albanię. Takiego wstrząsu nie było od 30 lat. Według nieoficjalnych informacji zginęło co najmniej siedem osób, a kilkaset zostało rannych.
[...] >>>więcej
Grecja. Silne trzęsienie ziemi na Krecie 2019-11-27
Potężne trzęsienie ziemi, o magnitudzie 6,1, na Krecie. Wstrząsy były odczuwalne praktycznie w całej Grecji, a nawet we Włoszech.
[...] >>>więcej
Potężna eksplozja w zakładach chemicznych w Teksasie 2019-11-27
Do potężnego wybuchu doszło w fabryce chemicznej w Port Neches, należącej do grupy TPC. Wybuch słychać było z odległości kilkudziesięciu kilometrów.
[...] >>>więcej
Francja: Rolnicy blokują Paryż i Lyon 2019-11-27
Około 1000 traktorów zbliża się do stolicy Francji, a kilkadziesiąt do Lyonu. Francuscy rolnicy protestują w całym kraju przeciwko niskim zarobkom, niskim emeryturom i niskim cenom skupu produktów rolnych. Od rana blokują drogi dojazdowe do Paryża oraz Lyonu.
[...] >>>więcej
Łuk triumfalny na cześć Bitwy Warszawskiej z 1920 roku 2019-11-26
Monument miałby powstać na cześć zwycięskiej Bitwy Warszawskiej z 1920 roku. Pieniądze na ten cel od dawna zbiera Towarzystwo Patriotyczne na czele z satyrykiem, Janem Pietrzakiem.
[...] >>>więcej
strona główna
Tydzień w obrazkach
Relikwie Błogosławionego Jana Pawła II
Ojciec Bartłomiej wśród kalifornijskich harcerzy
Rekolekcje młodzieży z polskich szkół dokształcających w USA
Piotr Rubik: Każdy nasz koncert jest rozmową z Janem Pawłem II
Krakowianki i Górale w programie świątecznym w kościele Św. Stanisława Kostki na Greenpoincie
Polka, która uświęciła Chicago
60-lecie Chorągwi Harcerzy w USA; 1952-2012 r.
Do Amerykańskiej Częstochowy przybyli piesi pielgrzymi !!! Strudzeni, ale szczęśliwi...
Wspomnienia uczestników 10-tych już Wakacji z Panem Bogiem
XIV Polonijna Pielgrzymka Radia Maryja do Amerykańskiej Częstochowy
Dziękuję Ci Mamo...
Opowieść o prawdziwej miłości w Yonkers
Śniadanie Wielkanocne pod pomnikiem Króla Jagiełły
Kiermasz Wielkanocny w Perth Amboy NJ
Golden Apple dla ANNA-Pol TRAVEL
Rekolekcje Młodych w Amerykańskiej Częstochowie
Hymn Polski - Mazurek Dąbrowskiego został napisany w 1797 roku
Zostań obywatelem USA
Zespół Ekumenia wprowadza nas w Adwent
Maria Skłodowska-Curie wspierała program stypendialny dla polskich studentów
Uroczystości 30-lecia Fundacji Jana Pawła II
MAKI w Watykanie
5 lat wakacji z Panem Bogiem
Światowe Dni Młodzieży 2011
Wota w najgłębszym kanionie Ziemi w hołdzie Janowi Pawłowi II i Polsce
Wycieczka do Akwarium w Camden, NJ
Maki wśród 20 tysięcy pielgrzymów w Stockbridge, Massachusetts
Polonijni mistrzowie mowy polskiej zaprezentowali się w Konkursie Opowiadania Legend
Polska ma najlepszych pilotów sportowych na świecie
Rekolekcje Młodzieżowe w Amerykańskiej Częstochowie
Serca dla Babć i Dziadków...
MARSZ DLA ŻYCIA W WASZYNGTONIE
The American premiere of the movie The Way Back
Światowe Dni Młodzieży w Madrycie - Pielgrzymka z Nowego Jorku
Pasterka w Amerykańskiej Częstochowie
Spotkanie wigilijne w Polskim Radio Nowy Jork 910
Mikołaj i prezenty dla samotnych
ALIZMA: na Wigilię wracamy do domu
Mikołaj w Amerykańskiej Częstochowie
Państwo Józef i Nadia Piotrowscy świętowali 65 rocznicę ślubu
Piłkarki ręczne z New Jersey ruszają na podbój Ameryki
Podaruj polskie książki polonijnym szkołom
66 rocznica Powstania Warszawskiego na Manhattanie...
Podróż marzeń przez Amerykę... w jaskini, na pustyni, w kanionie
Wakacje w U S A
Wesoła Marynarska Wiara na Kolonii w Amerykańskiej Częstochowie
Pierwszy egzamin maturalny w Polskiej Szkole Dokształcającej w Lakewood, NJ
Benedykt XVI: Myli się ten, kto sądzi, że prorocka misja Fatimy została zakończona
Do Peru ...tylko z ekspertem!
Przywitanie wiosny
Nowa płyta CD zespołu Effatha: Dzielmy się wiarą jak chlebem...
Ksiądz Jan Fiedurek odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Zasługi RP
Pan Józef Kowalski świętuje 110 urodziny
Działaczka zdobyła tytuł Miss Ameryki
Premiera iPad firmy Apple
Otwarcie Konsulatu Honorowego RP w Las Vegas
Białe Jasełka w Lakewood
Pasterka w Amerykańskiej Częstochowie
Boże Narodzenie
Płyta z polskimi kolędami w wykonaniu uczniów szkoły im. Św. Stanisława Kostki z Nowego Jorku
Inauguracyjny rejs największym statkiem pasażerskim świata
Zabawa Andrzejkowa w Lakewood
Andrzejki dla dzieci i młodzieży w Perth Amboy
Bortnik, Baumgartner, Grochecki i Sporek wybrani do Rady Dyrektorów P-SFUK
Lech Wierzyński z California Honeydrops w plebiscycie SF Weekly
Before All Memory Is Lost
Piesza Pielgrzymka do Amerykańskiej Częstochowy
Kolejne udane „Wakacje z Panem Bogiem”
Polki popisały się w America's Got Talent 2009
Dominacja uczucia nad rozumem
19 lat wspaniałej pracy
Radosne chwile w Perth Amboy
Zjazd Polskich Szkół w Amerykańskiej Częstochowie
Ksiądz aresztowany na katolickim uniwersytecie za krytykowanie Baracka Husseina Obamy
Katedra Polska na Columbia University rozpocznie działalność w 2010 r.
Droga Krzyżowa na Manhattanie
Ponownie podium dla PPD Motorsport - Wiktorczyk trzeci w 100 Acre Wood Rally
Pianistka Nina Kuźma-Sapiejewska w New York Times
PPD Motorsport gotowe na 100 Acre Wood Rally
W obronie ŻYCIA
Klub Seniora im. Przyjaciół Jana Pawła II na Manhattanie
Trzej królowie w Amerykańskiej Częstochowie...
Trzech Króli w kościele św. Szczepana w Perth Amboy
Kolęda w Nowym Jorku
Instalacja nowego proboszcza w Perth Amboy przez Biskupa Bootkoskiego
Święty Mikołaj w Perth Amboy
Rekolekcje adwentowe na Manhattanie
Odkrywać świąteczny nastrój
Wieczór autorski Renaty Leś
Wspólna zabawa andrzejkowa
Storozynski elected President of Kosciuszko Foundation
Jak przygotować młodzież do życia w wierze?
Pierwszy modlitewnik
Polonia świętowała 90. Rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości
25-lecie CLASSIC TRAVEL
XXVII Festiwal Polskiej Piosenki Religijnej
Sukces Lecha Wierzyńskiego na Rawa Blues
Wakacyjne wspomnienia
71. Parada Pułaskiego na Manhattanie
Platforma Nowej Generacji II na Paradzie Pułaskiego
43. Festiwal Polsko-Amerykański zakończony...
Spotkanie ze Stanisławą Chobian-Cheron - autorką wspomnień pt. Wędrowne maki
Piesza Pielgrzymka z Great Meadows do Amerykańskiej Częstochowy
Wakacje z Panem Bogiem
Kontener darów dla szkoły im. Jana Pawła II w Peru
Kolonia Zuchowa w Duchowej Stolicy Polonii: OLIMPIADA 2008
Benedykt XVI dziękuje za gościnne przyjęcie i zachęca do świadczenia o Chrystusie
Papież Benedykt XVI w USA
Papież Benedykt XVI z najwyższymi honorami powitany w Białym Domu
Jan Paweł II Papieżem Miłosierdzia
Czerwone Gitary w Chicago
Jasełka w Mount Olive
Zasmakować w Chicagowskiej Polonii
Chicagowski rejs z Izbą Gospodarczą
Medale Pro Memoria
XX Piesza Pielgrzymka z Great Meadows, NJ do Amerykańskiej Częstochowy
Wenecka Noc w Chicago
"Dawna Ameryka" - 41. kolonia zuchowa w Amerykańskiej Częstochowie
Chicago trophy dla Wisły Kraków
Jezuickie Dni dla Serca
Juwenalia w Chicago
Bajm ponownie w Chicago
Grażyna Auguścik w Chicago
Memorial Day - Zwycięzcy Pamiętani
654 absolwentów z 28 polskich szkół chicagowskich otrzymało dyplomy maturalne
Podhale Golf Club rozpoczął sezon golfiarski
Parada 3-Majowa w Chicago
Parada 3 Maja w Chicago - wszyscy Polacy, to jedna rodzina
Bierzmowanie na Manhattanie
Zion National Park
Death Valley - Dolina Śmierci
Krakowiak z Bostonu
Parada Pułaskiego w Nowym Jorku
Dzień Matki w Amerykańskiej Częstochowie
Czarna Madonna w sercu Manhattanu
| O portalu | Bezpieczeństwo | Prywatność | Pomoc | | Poślij znajomym | Startuj z NY.PL |