Filmy Książki Prasa Dom Delikatesy Dewocjonalia Kwiaty Podróże Internet TV Zakupy w USA
Imieniny obchodzą: Bogdan i Aneta Wyślij » życzenia » kwiaty
Dzisiejsze wiadomości
z Polski
ze Świata
z USA
polonijne
7 dni w skrócie
Przegląd prasy
Nauka i technika
Wiadomości sportowe
Media
Fotorelacje
Tydzień w obrazkach
Imprezy i wydarzenia
Dodaj fotoreportaż
Szukaj w archiwum:
  
Bezpłatna subskrypcja
Kalendarium
Cud nad Wisłą
Koronacja Ikony Matki Bożej Jasnogórskiej
54. Polsko-Amerykański Festiwal w Amerykańskiej Częstochowie
Prognoza pogody
Kursy walut w NBP
KUPNO SPRZEDAŻ
1$  0.0000 zł 1$  0.0000 zł
1€  0.0000 zł 1€  0.0000 zł
Najnowsze wiadomości
Amazon otwiera siódme centrum logistyczne w Polsce 2019-07-16
Gigant e-commerce zapowiada otwarcie siódmego centrum logistycznego w Polsce. Nowe centrum logistyki Amazona wyrośnie w Okmianach w województwie dolnośląskim. Będzie to obiekt o powierzchni 60 tys. m kw.
[...] >>>więcej
Wiceminister PO oskarżony o spowodowanie 3 mld zł strat 2019-07-16
Środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego oraz zakaz opuszczania kraju zastosował prokurator wobec b. wiceministra finansów (2008-2015) Macieja G. w związku zarzutem niedopełnienia obowiązków i spowodowania strat Skarbu Państwa w kwocie 3 mld zł z powodu nieuprawnionych zwrotów VAT – poinformował PAP zastępca prokuratora regionalnego w Białymstoku Paweł Sawoń.
[...] >>>więcej
Starcia "żółtych kamizelek" z policją w Paryżu. Aresztowano 175 osób 2019-07-15
W niedzielę paryska policja użyła gazu łzawiącego na kilkuset demonstrantów z ruchu "żółtych kamizelek". Protestujący zgromadzili się na Polach Elizejskich kilka godzin po paradzie wojskowej z okazji Dnia Bastylii.
[...] >>>więcej
Schetyna: Najwyższy czas wprowadzić związki partnerskie 2019-07-15
Lider Platformy Obywatelskiej, Grzegorz Schetyna uznał, że w kampanii wyborczej ustawi swoją formację po stronie środowisk LGBT. - Chcemy, żeby dialog trwał stale; najwyższy czas wprowadzić związki partnerskie – mówił, omawiając przyszły program partii.
[...] >>>więcej
Cytat Schetyny podbija sieć. "Czas na pokazywanie programu przyjdzie po wyborach, a nie teraz" 2019-07-15
W piątek w wywiadzie Grzegorz Schetyna stwierdził, że nie czas mówić o związkach partnerskich. W sobotę ze sceny apelował już, by koniecznie je wprowadzić. Ciekawe, a jednak to inny cytat lidera PO obiega właśnie sieć.
[...] >>>więcej
Facebook zapłaci 5 mld USD za skandal Cambridge Analytica 2019-07-14
Federalna Komisja Handlu (FTC) prowadziła dochodzenie dotyczące bezprawnego użycia danych 87 mln użytkowników Facebooka przez firmę Cambridge Analytica, wspierającą kampanie polityczne.
[...] >>>więcej
Sondaż CBOS: tylko trzy partie w Sejmie 2019-07-12
Jak wynika z sondażu CBOS, ddyby wybory odbyły się w lipcu, do Sejmu dostałyby się tylko trzy partie. Największym poparciem cieszy się Prawo i Sprawiedliwości, które może liczyć na 44 proc. głosów. Na drugim miejscu uplasowała się Platforma Obywatelska (21 proc.). Trzecią partią w Sejmie jest PSL (6 proc.). Pod kreską wyborczą znalazł się: Kukiz'15 (4 proc.), Wiosna (4 proc), KORWiN (3 proc.) i SLD (3 proc.). Po 1 proc. ankietowanych oddałoby swój głos na Nowoczesną, Ruch Narodowy i Partię Razem.
[...] >>>więcej
Google przyznaje się do nagrywania rozmów 2019-07-12
Sprawę ujawnił jeden ze współpracowników koncernu, który miał pracować nad rozwojem funkcji rozpoznawania języka holenderskiego przez sztuczną inteligencję. Jak podaje TVP Info, skontaktował się z telewizją VRT News i ujawnił, że Google nagrywa prywatne rozmowy użytkowników Google Home (inteligentny głośnik).
[...] >>>więcej
W Polsce jest 31,5 tys. milionerów 2019-07-12
Co szósty z nich to warszawiak. Rozpędzona gospodarka sprzyja bogaceniu się. W 2015 r. najbogatszych było nieco ponad 19,5 tys. Dziś to ok. 31,5 tys." - informuje "Dziennik Gazeta Prawna",
[...] >>>więcej
Polskie Krzemionki na liście UNESCO 2019-07-12
UNESCO wzbogaciło listę światowego dziedzictwa kulturalnego i naturalnego o 29 pozycji (jedno miejsce w Afryce, dwa w państwach arabskich, 10 w rejonie Azji i Pacyfiku, 15 w Europie i Ameryce Północnej i jedno w Ameryce Łacińskiej).
[...] >>>więcej
Światowej sławy naukowiec zamordowana w Grecji 2019-07-12
Światowej sławy amerykańska biolożka molekularna Suzanne Eaton została uduszona. Jej zwłoki znaleziono w bunkrze z czasów II wojny światowej na Krecie. Eaton uczestniczyła w odbywającej się na wyspie konferencji.
[...] >>>więcej
11 lipca - Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa Polaków przez Ukraińców 2019-07-11
Dziś przypada 76. rocznica tzw. krwawej niedzieli, gdy w ok. 150 miejscowościach na Wołyniu doszło do największej fali mordów na Polakach. 11 i 12 lipca 1943 r., kiedy UPA dokonała skoordynowanego ataku na polskich mieszkańców w powiatach włodzimierskim, horochowskim, kowelskim i łuckim. Wykorzystano fakt gromadzenia się w niedzielę 11 lipca ludzi w kościołach.
[...] >>>więcej
Straż przybrzeżna zatrzymała okręt podwodny handlarzy narkotyków 2019-07-11
Amerykańska straż przybrzeżna namierzyła i zatrzymała okręt podwodny handlarzy narkotyków. Na pokładzie było ponad 7 ton nielegalnych substancji. Amerykańska straż przybrzeżna zamieściła w internecie nagranie z tego zdarzenia.
[...] >>>więcej
Z kim w koalicji? Kukiz w ankiecie pyta internautów 2019-07-11
Paweł Kukiz zamieścił w internecie ankietę, w której pyta o koalicję przed jesiennymi wyborami do parlamentu. Głos może oddać każdy, kto się wcześniej zarejestruje. Ankieta zostanie zakończona 15 lipca.
[...] >>>więcej
2 mld dolarów w aktywach Polsko-Słowiańskiej Unii Kredytowej 2019-07-10
Wartość aktywów największej polskiej instytucji finansowej poza granicami kraju przekroczyła właśnie 2 mld dolarów. Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa stała się również głównym sponsorem działalności polonijnej w Stanach Zjednoczonych. Unia została założona na nowojorskim Brooklynie w 1977 roku przez grupę polskich imigrantów. Osiągnięcie kwoty 1 miliarda w aktywach zajęło Unii 28 lat, a obecnie tylko 14 lat, by osiągnąć kwotę 2 miliardów.
[...] >>>więcej
Deutsche Bank potwierdził redukcję 18 tys. miejsc pracy 2019-07-10
Władze Deutsche Banku zdecydowały się na radykalną reorganizację. Największy niemiecki bank rezygnuje z działalności związanej z kupowaniem i sprzedawaniem akcji.
[...] >>>więcej
KE podwyższyła prognozy wzrostu PKB dla Polski na 2019 r. 2019-07-10
KE podniosła w środę prognozy wzrostu gospodarczego dla Polski na 2019 r. - z 4,2 proc. do 4,4 proc. Jeśli najnowsze prognozy się potwierdzą Polska, wraz z Węgrami (również wzrost o 4,4 proc. PKB w tym roku), będzie drugą najszybciej rozwijającą się gospodarką w UE.
[...] >>>więcej
Francja opodatkuje wyloty ze swoich lotnisk 2019-07-10
Francja zamierza wprowadzić tzw. „podatek ekologiczny” obejmujący wszystkie loty z francuskich lotnisk. Oczekuje się, że podatek przyniesie około 180 mln EUR od 2020 r., szacuje minister transportu Elisabeth Borne.
[...] >>>więcej
Producenci leków znów agresywnie podnoszą ceny 2019-07-10
Analiza danych Wolters Kluwer PriceRx przeprowadzona przez Wellsa Fargo wykazała, że w czerwcu firmy podniosły koszty leków o 27 proc., a spółka zależna Teva Pharmaceutical Industries podniosła cenę generycznego leku przeciwdiuretycznego aż o 909 proc.
[...] >>>więcej
Niemcy w Europie trują najbardziej 2019-07-10
Polska znajduje się dopiero na 21. miejscu niechlubnego rankingu państw, które emitują najwięcej CO2 do atmosfery. Wciąż nam daleko do Chin, USA czy Niemiec.
[...] >>>więcej
Caritas dla seniorów 2019-07-10
Caritas diecezjalna zaprasza seniorów do udziału w turnusie wypoczynkowo-rehabilitacyjnym w Międzywodziu. Wyjazd odbędzie się w terminie 2 - 9 września. Do udziału zaproszeni są seniorzy - wolontariusze Parafialnych Zespołów Caritas, uczestnicy programu „Na codzienne zakupy”, członkowie Klubów Seniora z naszej diecezji. Koszt udziału wynosi 650 zł.
[...] >>>więcej
Na plecach PO PZPR chce wrócić do Sejmu 2019-07-10
Trwa ustalanie wyborczych koalicji. We wtorek wieczorem odbyło się spotkanie Grzegorza Schetyny i Włodzimierza Czarzastego. SLD dzięki koalicji z PO wprowadziło do Parlamentu Europejskiego sześciu członków PZPR. Podczas wyborów parlamentarnych cztery lata temu SLD nie przekroczyło progu wyborczego. Teraz, na plecach PO, PZPR chce wrócić do Sejmu.
[...] >>>więcej
Bundestag wykluczył reparacje dla Polski, ale nie dla Grecji 2019-07-10
Niemiecki parlament przygotował ekspertyzę ws. odszkodowań za drugą wojnę światową. Bundestag ocenił, że kwestią odszkodowań dla Grecji powinien zająć się Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości w Hadze i wydać wiążące orzeczenie. Na takie rozstrzygnięcie musi się jednak zgodzić rząd, ponieważ spór dotyczy sprawy starszej niż 70 lat.
[...] >>>więcej
Ścieki doniosą na narkomana 2019-07-10
W Stanach Zjednoczonych powstał startup produkujący urządzenie do analizy ekskrementów w sieciach kanalizacyjnych. Biobot to firma założona w połowie 2017 roku, której celem jest wyposażenie większości miast w system kontroli ścieków. Obecnie startup z Somerville w Massachusetts specjalizuje się w wykrywaniu metabolitów opioidowych pochodzących z leków przeciwbólowych i syntetycznych opioidów. Są to produkty uboczne wydalane razem z moczem osób, które spożyły lub wstrzyknęły sobie opioidy.
[...] >>>więcej
Okradł hotel na 800 tys. zł. Haker aresztowany 2019-07-09
Policji udało się odnaleźć hakera, który z konta właściciela hotelu w Zakopanem ukradł 800 tys. zł. 27-latek został zatrzymany w swoim mieszkaniu w Warszawie.
[...] >>>więcej
20-letni Derrick Byrd to prawdziwy bohater 2019-07-09
20-letni Derrick Byrd to prawdziwy bohater. Gdy w domu wybuchł pożar, pomógł się z niego wydostać najbliższym. Mimo szalejącego ognia rzucił się też na ratunek dzieciom, w tym 8-letniej siostrzenicy. Mężczyzna ma poparzenia drugiego i trzeciego stopnia.
[...] >>>więcej
Policja zlikwidowała plantację marihuany 2019-07-09
Kryminalni z Aleksandrowa Kujawskiego (woj. kujawsko-pomorskie) zabezpieczyli ponad 15 tys. krzewów konopi indyjskiej na 4-hektarowej plantacji. Funkcjonariusze przez dwa dni własnoręcznie usuwali krzaki z plantacji. W związku z nielegalnym procederem zatrzymano i postawiono zarzuty dwóm osobom.
[...] >>>więcej
Brytyjska policja rozbiła polski gang handlarzy ludźmi 2019-07-09
Członkowie polskiego gangu handlującego ludźmi zostali skazani na wieloletnie wyroki w Wielkiej Brytanii. Zmuszali zdesperowanych Polaków do pracy i życia w koszmarnych warunkach, a także odbierali ich zarobki. Ośmioro przestępców (pięciu mężczyzn i trzy kobiety) pochodzi z dwóch polskich rodzin. Policja zidentyfikowała 92 ofiary, ale szacuje, że przestępcy wykorzystali ponad 400 osób. Przestępczy proceder kwitł w hrabstwie West Midlands w środkowo-zachodniej Anglii.
[...] >>>więcej
SLD ma dość czekania w przedpokoju Schetyny 2019-07-09
Emocje w opozycji zaczynają sięgać zenitu. Już nie tylko PSL niecierpliwi się wypatrując ostatecznych deklaracji z Platformy Obywatelskiej. "Nie wiem jak wy, ale ja mam już dość czekania w przedpokoju Grzegorza Schetyny" - pisze Wincenty Elsner, wiceprzewodniczący SLD.
[...] >>>więcej
Wybory parlamentarne. "Cichy bunt" w Platformie 2019-07-09
Niespokojnie w Platformie Obywatelskiej. Przez możliwy wspólny start z SLD w Platformie rozwija się "cichy bunt". Lider PO, Grzegorz Schetyna postanowił odwiedzić regionalne struktury partii, by zrobić wstępny rekonesans przed wyborami. Np. Bogusław Sonik nie zgadza się na kandydowanie z Krakowa na jednej liście z Joanną Senyszyn, byłą członkinią PZPR. Grzegorz Schetyna zastanawia się nad samodzielnym startem PO w wyborach parlamentarnych.
[...] >>>więcej
strona główna
Tydzień w obrazkach
Relikwie Błogosławionego Jana Pawła II
Ojciec Bartłomiej wśród kalifornijskich harcerzy
Rekolekcje młodzieży z polskich szkół dokształcających w USA
Piotr Rubik: Każdy nasz koncert jest rozmową z Janem Pawłem II
Krakowianki i Górale w programie świątecznym w kościele Św. Stanisława Kostki na Greenpoincie
Polka, która uświęciła Chicago
60-lecie Chorągwi Harcerzy w USA; 1952-2012 r.
Do Amerykańskiej Częstochowy przybyli piesi pielgrzymi !!! Strudzeni, ale szczęśliwi...
Wspomnienia uczestników 10-tych już Wakacji z Panem Bogiem
XIV Polonijna Pielgrzymka Radia Maryja do Amerykańskiej Częstochowy
Dziękuję Ci Mamo...
Opowieść o prawdziwej miłości w Yonkers
Śniadanie Wielkanocne pod pomnikiem Króla Jagiełły
Kiermasz Wielkanocny w Perth Amboy NJ
Golden Apple dla ANNA-Pol TRAVEL
Rekolekcje Młodych w Amerykańskiej Częstochowie
Hymn Polski - Mazurek Dąbrowskiego został napisany w 1797 roku
Zostań obywatelem USA
Zespół Ekumenia wprowadza nas w Adwent
Maria Skłodowska-Curie wspierała program stypendialny dla polskich studentów
Uroczystości 30-lecia Fundacji Jana Pawła II
MAKI w Watykanie
5 lat wakacji z Panem Bogiem
Światowe Dni Młodzieży 2011
Wota w najgłębszym kanionie Ziemi w hołdzie Janowi Pawłowi II i Polsce
Wycieczka do Akwarium w Camden, NJ
Maki wśród 20 tysięcy pielgrzymów w Stockbridge, Massachusetts
Polonijni mistrzowie mowy polskiej zaprezentowali się w Konkursie Opowiadania Legend
Polska ma najlepszych pilotów sportowych na świecie
Rekolekcje Młodzieżowe w Amerykańskiej Częstochowie
Serca dla Babć i Dziadków...
MARSZ DLA ŻYCIA W WASZYNGTONIE
The American premiere of the movie The Way Back
Światowe Dni Młodzieży w Madrycie - Pielgrzymka z Nowego Jorku
Pasterka w Amerykańskiej Częstochowie
Spotkanie wigilijne w Polskim Radio Nowy Jork 910
Mikołaj i prezenty dla samotnych
ALIZMA: na Wigilię wracamy do domu
Mikołaj w Amerykańskiej Częstochowie
Państwo Józef i Nadia Piotrowscy świętowali 65 rocznicę ślubu
Piłkarki ręczne z New Jersey ruszają na podbój Ameryki
Podaruj polskie książki polonijnym szkołom
66 rocznica Powstania Warszawskiego na Manhattanie...
Podróż marzeń przez Amerykę... w jaskini, na pustyni, w kanionie
Wakacje w U S A
Wesoła Marynarska Wiara na Kolonii w Amerykańskiej Częstochowie
Pierwszy egzamin maturalny w Polskiej Szkole Dokształcającej w Lakewood, NJ
Benedykt XVI: Myli się ten, kto sądzi, że prorocka misja Fatimy została zakończona
Do Peru ...tylko z ekspertem!
Przywitanie wiosny
Nowa płyta CD zespołu Effatha: Dzielmy się wiarą jak chlebem...
Ksiądz Jan Fiedurek odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Zasługi RP
Pan Józef Kowalski świętuje 110 urodziny
Działaczka zdobyła tytuł Miss Ameryki
Premiera iPad firmy Apple
Otwarcie Konsulatu Honorowego RP w Las Vegas
Białe Jasełka w Lakewood
Pasterka w Amerykańskiej Częstochowie
Boże Narodzenie
Płyta z polskimi kolędami w wykonaniu uczniów szkoły im. Św. Stanisława Kostki z Nowego Jorku
Inauguracyjny rejs największym statkiem pasażerskim świata
Zabawa Andrzejkowa w Lakewood
Andrzejki dla dzieci i młodzieży w Perth Amboy
Bortnik, Baumgartner, Grochecki i Sporek wybrani do Rady Dyrektorów P-SFUK
Lech Wierzyński z California Honeydrops w plebiscycie SF Weekly
Before All Memory Is Lost
Piesza Pielgrzymka do Amerykańskiej Częstochowy
Kolejne udane „Wakacje z Panem Bogiem”
Polki popisały się w America's Got Talent 2009
Dominacja uczucia nad rozumem
19 lat wspaniałej pracy
Radosne chwile w Perth Amboy
Zjazd Polskich Szkół w Amerykańskiej Częstochowie
Ksiądz aresztowany na katolickim uniwersytecie za krytykowanie Baracka Husseina Obamy
Katedra Polska na Columbia University rozpocznie działalność w 2010 r.
Droga Krzyżowa na Manhattanie
Ponownie podium dla PPD Motorsport - Wiktorczyk trzeci w 100 Acre Wood Rally
Pianistka Nina Kuźma-Sapiejewska w New York Times
PPD Motorsport gotowe na 100 Acre Wood Rally
W obronie ŻYCIA
Klub Seniora im. Przyjaciół Jana Pawła II na Manhattanie
Trzej królowie w Amerykańskiej Częstochowie...
Trzech Króli w kościele św. Szczepana w Perth Amboy
Kolęda w Nowym Jorku
Instalacja nowego proboszcza w Perth Amboy przez Biskupa Bootkoskiego
Święty Mikołaj w Perth Amboy
Rekolekcje adwentowe na Manhattanie
Odkrywać świąteczny nastrój
Wieczór autorski Renaty Leś
Wspólna zabawa andrzejkowa
Storozynski elected President of Kosciuszko Foundation
Jak przygotować młodzież do życia w wierze?
Pierwszy modlitewnik
Polonia świętowała 90. Rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości
25-lecie CLASSIC TRAVEL
XXVII Festiwal Polskiej Piosenki Religijnej
Sukces Lecha Wierzyńskiego na Rawa Blues
Wakacyjne wspomnienia
71. Parada Pułaskiego na Manhattanie
Platforma Nowej Generacji II na Paradzie Pułaskiego
43. Festiwal Polsko-Amerykański zakończony...
Spotkanie ze Stanisławą Chobian-Cheron - autorką wspomnień pt. Wędrowne maki
Piesza Pielgrzymka z Great Meadows do Amerykańskiej Częstochowy
Wakacje z Panem Bogiem
Kontener darów dla szkoły im. Jana Pawła II w Peru
Kolonia Zuchowa w Duchowej Stolicy Polonii: OLIMPIADA 2008
Benedykt XVI dziękuje za gościnne przyjęcie i zachęca do świadczenia o Chrystusie
Papież Benedykt XVI w USA
Papież Benedykt XVI z najwyższymi honorami powitany w Białym Domu
Jan Paweł II Papieżem Miłosierdzia
Czerwone Gitary w Chicago
Jasełka w Mount Olive
Zasmakować w Chicagowskiej Polonii
Chicagowski rejs z Izbą Gospodarczą
Medale Pro Memoria
XX Piesza Pielgrzymka z Great Meadows, NJ do Amerykańskiej Częstochowy
Wenecka Noc w Chicago
"Dawna Ameryka" - 41. kolonia zuchowa w Amerykańskiej Częstochowie
Chicago trophy dla Wisły Kraków
Jezuickie Dni dla Serca
Juwenalia w Chicago
Bajm ponownie w Chicago
Grażyna Auguścik w Chicago
Memorial Day - Zwycięzcy Pamiętani
654 absolwentów z 28 polskich szkół chicagowskich otrzymało dyplomy maturalne
Podhale Golf Club rozpoczął sezon golfiarski
Parada 3-Majowa w Chicago
Parada 3 Maja w Chicago - wszyscy Polacy, to jedna rodzina
Bierzmowanie na Manhattanie
Zion National Park
Death Valley - Dolina Śmierci
Krakowiak z Bostonu
Parada Pułaskiego w Nowym Jorku
Dzień Matki w Amerykańskiej Częstochowie
Czarna Madonna w sercu Manhattanu
| O portalu | Bezpieczeństwo | Prywatność | Pomoc | | Poślij znajomym | Startuj z NY.PL |