Filmy Książki Prasa Dom Delikatesy Dewocjonalia Kwiaty Podróże Internet TV Zakupy w USA
Imieniny obchodzą: Antoni i Adriana Wyślij » życzenia » kwiaty
Dzisiejsze wiadomości
z Polski
ze Świata
z USA
polonijne
7 dni w skrócie
Przegląd prasy
Nauka i technika
Wiadomości sportowe
Media
Fotorelacje
Tydzień w obrazkach
Imprezy i wydarzenia
Dodaj fotoreportaż
Szukaj w archiwum:
  
Bezpłatna subskrypcja
Kalendarium
Prognoza pogody
Kursy walut w NBP
KUPNO SPRZEDAŻ
1$  0.0000 zł 1$  0.0000 zł
1€  0.0000 zł 1€  0.0000 zł
Najnowsze wiadomości
Prezydent RP w Stalowej Woli: Rodziny będą otrzymywały bon turystyczny na dziecko 2020-06-06
Prezydent Andrzej Duda odwiedza dziś woj. podkarpackie, gdzie spotkał się z mieszkańcami Stalowej Woli. W przedwyborczej wizycie wzięła udział też była premier, europoseł i szefowa sztabu programowego prezydenta Beata Szydło. Szef państwa polskiego zapowiedział, że rodziny otrzymają na dziecko tzw. bon turystyczny.
[...] >>>więcej
ZChR apeluje do centroprawicowych kandydatów o rezygnację z ubiegania się o prezydenturę 2020-06-06
Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin apeluje do kandydatów, którzy reprezentują środowiska centroprawicowe o rezygnację z ubiegania się o prezydenturę. Chodzi o Krzysztofa Bosaka, Marka Jakubiaka, Mirosława Piotrowskiego i Stanisława Żółtka. Dr Bogusław Rogalski zaznaczył, że mobilizacja 5-6 procent wyborców o chadeckich i antykomunistycznych poglądach może zaważyć na tym, kto znajdzie się w kolejnej kadencji w Pałacu Prezydenckim.
[...] >>>więcej
6 czerwca przypada 10. rocznica beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki 2020-06-06
W ciągu dziesięciu lat kult bł. ks. Jerzego Popiełuszki rozwinął się przekraczając granice Polski. 6 czerwca w jego sanktuarium w kościele Św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu, w specjalnej kaplicy wystawione zostaną kolejne relikwie związane z jego męczeńską śmiercią.
[...] >>>więcej
"Najświętsze Serce" wraca do kin! 2020-06-06
Tuż przed kwarantanną do polskich kin trafił film "Najświętsze Serce". Film opowiada o objawieniach św. Małgorzaty Marii Alacoque oraz o kulcie Najświętszego Serca. Rok 2020 jest pod tym względem wyjątkowy, gdyż obchodzimy 100-lecie objawień MM Alacoque oraz 100-lecie poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu.
[...] >>>więcej
Austria, Czechy, Słowacja i Węgry znoszą ograniczenia dot. podróży i granic 2020-06-06
Obywatele Austrii, Czech Słowacji i Węgier mogą od piątku jeździć bez ograniczeń między swoimi krajami. Premier Czech Andrej Babisz poinformował na Twitterze, że zdecydował się otworzyć od piątku w południe granice z Austrią i Niemcami oraz zezwolić na nieograniczone podróże na Węgry.
[...] >>>więcej
Perła w koronie polskich zwycięstw - 47 lat temu biało-czerwoni pokonali Anglię 2020-06-06
6 czerwca 1973 roku odbył się mecz, który jest perłą w koronie polskich zwycięstw, wygrane przez Polaków spotkanie to jedyny triumf biało-czerwonych z Anglikami. I choć to starcie na Wembley, do którego doszło kilka miesięcy póżniej, było tym, które przypieczętowało awans Polski na mistrzostwa świata w RFN.
[...] >>>więcej
Brazylia może pójść w ślady USA. Prezydent grozi opuszczeniem Światowej Organizacji Zdrowia 2020-06-06
Prezydent Jair Bolsonaro zagroził w piątek w rozmowie ze stacją CNN Brasil, że jego kraj może pójść w ślady Stanów Zjednoczonych i wystąpić ze Światowej Organizacji Zdrowia, "jeśli nie przestanie ona być organizacją jednostronnie zaangażowaną politycznie".
[...] >>>więcej
USA wycofuje 9,5 tysiąca żołnierzy z Niemiec, część z nich trafi do Polski 2020-06-06
Prezydent USA Donald Trump nakazał Pentagonowi wycofanie 9,5 tysiąca amerykańskich żołnierzy z niemieckich baz. Operacja ma być przeprowadzona do września. USA mają w Niemczech 35 tys. żołnierzy i 17 tys. pracowników cywilnych wojska.
[...] >>>więcej
Setki zatrzymanych w Nowym Jorku. Demonstranci łamią godzinę policyjną 2020-06-05
Łamiąc zarządzenie o godzinie policyjnej, obowiązującej od 20 do 5 rano, w czwartek wieczorem tysiące nowojorczyków znowu wyległy na ulice miasta. Aresztowania osób niestosujących się do obowiązującego prawa miały miejsce na Manhattanie, Brooklynie i Bronksie.
[...] >>>więcej
Białoruś otrzymała z Polski 300 ton pomocy humanitarnej 2020-06-05
Kolumna 47 samochodów dostarczyła na Białoruś polską pomoc humanitarną. Ciężarówki Państwowej Straży Pożarnej, Policji oraz Straży Granicznej przewiozły w sumie 1000 m sześc. ładunku. Pomoc trafiła do kilku szpitali na Grodzieńszczyźnie, gdzie licznie mieszka polska mniejszość, a także do punktu logistycznego pod Mińskiem, skąd zostanie rozwieziona po całej Białorusi.
[...] >>>więcej
Godzina policyjna w 25 miastach USA 2020-06-01
W 25 miastach w 16 amerykańskich stanach wprowadzono godzinę policyjną z powodu zamieszek po śmierci George'a Floyda. Demonstracje odbyły się co najmniej w 30 miastach.
[...] >>>więcej
Przemycali cudzoziemców do Polski. CBŚP i Straż Graniczna rozbiły grupę przestępczą 2020-06-01
Policjanci CBŚP i funkcjonariusze Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali trzy osoby podejrzane o nielegalną pomoc w przemycie cudzoziemców z Pakistanu, Syrii, Algierii, Iraku, Egiptu, Libii, Iranu i Indii. Łącznie w sprawie są podejrzane 44 osoby, którym postawiono łącznie ponad 400 zarzutów.
[...] >>>więcej
Nowa Zelandia najlepiej poradziła sobie z koronawirusem 2020-05-29
W Nowej Zelandii od tygodnia nie stwierdzono nowego zakażenia koronawirusem. W całym kraju jest aktualnie tylko jedna osoba chora na COVID-19. Nowa Zelandia uznawana jest za jeden z krajów świata, który najlepiej poradził sobie z opanowaniem epidemii koronawirusa. W Nowej Zelandii 25 marca - gdy wykryto ok. 100 zakażeń - wprowadzono bardzo surowy reżim kwarantanny, który trwał nieco ponad miesiąc. Przez ten czas - poza wyjątkowymi przypadkami - Nowozelandczycy praktycznie nie opuszczali swoich domów.
[...] >>>więcej
Ponad 37 mld euro dla Polski z UE 2020-05-28
Polska ma dostać trzecią co do wielkości sumę grantów na odbudowę gospodarczą w UE Komisja Europejska zaproponuje Polsce ponad 37 miliardów euro w ramach bezzwrotnych grantów na odbudowę po kryzysie spowodowanym pandemią koronawirusa.
[...] >>>więcej
Początek nowej ery w kosmicznych podróżach. Pierwszy lot załogowy NASA i SpaceX 2020-05-27
W Centrum Kosmicznym Kennedy’ego na Florydzie trwają ostatnie przygotowania do wystrzelenia pojazdu kosmicznego Crew Dragon z dwoma astronautami na pokładzie.
[...] >>>więcej
Memorial Day - Dzień Pamięci 2020-05-25
Pamiętamy i oddajemy cześć naszym bohaterom!
W Dniu Pamięci, jako wspólnota Ojców i Braci Paulinów, oddajmy cześć tym, którzy służyli i oddali życie za naszą Ojczyznę.
Blisko 3000 weteranów zostało pochowanych na cmentarzu Amerykańskiej Częstochowy. Wielu z nich to zapomniani bohaterowie, którzy walczyli o wolność, często przeciwko totalitarnym reżimom. Pośród nich m.in. Generał Witold Urbanowicz, dowódca Dywizjonu 303, Pułkownik Antoni Skarbek-Szacki “Bohun”, dowódca Brygady Świętokrzyskiej oraz wielu innych zasłużonych poległych kombatantów.
Przekazujemy dzisiaj nasze najgorętsze życzenia wszystkim weteranom i w modlitwie wyrażamy naszą najszczerszą wdzięczność za poświęcenie wszystkich, którzy odeszli już do Domu Ojca.
[...] >>>więcej
Papież: Nie można przenieść Kościoła i sakramentów do wirtualnego świata 2020-05-23
Kościół jest w trudnej sytuacji, nie można przenieść sakramentów do wirtualnego świata – mówił papież Franciszek podczas mszy w Domu świętej Marty w Watykanie. W homilii w kaplicy Domu świętej Marty Franciszek wyraził przekonanie, że transmisji mszy i „duchowej komunii” nie można uznać za normalny sposób przeżywania wiary, bo „tylko wspólnota jest Kościołem”. – Kościół jest z ludem i z sakramentami – mówił papież.
[...] >>>więcej
Wuhan: Informowali o koronawirusie, zniknęli bez śladu 2020-05-23
Trzej dziennikarze informujący o sytuacji w Wuhan zniknęli bez śladu – pisze portal dw.com. Jak z kolei dodaje „Daily Mail”, w czasie pierwszych tygodni szerzenia się koronawirusa zatrzymano ponad pięć tysięcy osób, które rozpowszechniały informacje na ten temat.
[...] >>>więcej
Koniec remontu metra linii L 2020-05-22
Od poniedziałku, 27 kwietnia, pasażerowie jednej z najpopularniejszych nowojorskich linii metra mogą podróżować bez utrudnień związanych z remontem tunelu łączącego Manhattan z Brooklynem. Jedyne ograniczenia wynikać będą z prac dezynfekcyjnych, mających na celu zabezpieczenie pasażerów i pracowników MTA przed koronawirusem. Mimo panującej pandemii i utrudnień związanych z koniecznością zachowania szczególnych środków ostrożności ekipie remontowej udało się doprowadzić do finału rozpoczęty w kwietniu ub.r. remont dwóch niezależnych nitek tunelu metra linii L. Remont zrobiono szybciej niż planowano i nawet zaoszczędzono 100 milionów dolarów. Uwaga! Od 5 maja na wszystkich liniach nowojorskiego metra zaczęło obowiązywać nowe rozporządzenie – całkowicie wstrzymujące ruch od godz. 1 w nocy do 5 rano. W tym czasie jest przeprowadzana dezynfekcja pociągów oraz wszystkich 472 stacji metra. Zabieg ten ma na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa wśród pasażerów oraz pracowników.
[...] >>>więcej
USA: szczepionka na koronawirusa ma być dobrowolna 2020-05-21
Prezydent USA Donald Trump zapowiedział, że przyszła szczepionka przeciwko Covid-19 będzie dobrowolna. Przedstawiając szczegóły operacji „Warp Speed”, mającej na celu wyprodukowanie i dystrybucję ponad 500 milionów ampułko-strzykawek do stycznia 2021 r., przy wykorzystaniu zasobów naukowych, medycznych, wojskowych i wsparciu sektora prywatnego, prezydent zapewnił, że nowa szczepionka będzie dla tych, „którzy chcą ją dostać”. Dodał, że „nie każdy będzie chciał ją dostać”.
[...] >>>więcej
Jan Paweł II wciąż jest z nami 2020-05-19
Karol Wojtyła, przyszły papież Jan Paweł II, urodził się 18 maja 1920 roku w Wadowicach, dwa lata po odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Zmarł 2 kwietnia 2005 roku w Watykanie. W naszej pamięci i sercach pozostał jednak na zawsze. Był wielkim autorytetem i punktem odniesienia, nie tylko dla Polaków, w okresie swojego pontyfikatu. Fascynował i pociągał za sobą ludzi, szczególnie młodych. Liczna grupa czytelników „Nowego Dziennika” podzieliła się swoimi wspomnieniami ze spotkań z papieżem Polakiem.
[...] >>>więcej
Władze USA będąc zachęcać firmy do wycofania biznesu z Chin 2020-05-19
Rząd i prawodawcy w USA szykują propozycje dla amerykańskich firm zachęcające je do wyprowadzenia działalności z Chin lub rezygnacji z dostawców z tego kraju, pisze Reuters. Agencja twierdzi, że szykowane są różne rozwiązania, od ulg podatkowych i zmian reguł po subsydia.
[...] >>>więcej
Twitter pozwala na pracę zdalnie... na zawsze 2020-05-19
Do tej pory praca zdalna była w większości firm wyjątkiem, bonusem, z którego można było korzystać od czasu do czasu. Menedżerowie byli raczej niechętni, bo system odbiera możliwość bezpośredniego nadzoru nad zespołem. Koronawirus przyspieszył zmiany i wysłał ludzi masowo do domów. Nagle okazało się, że wszystko jest możliwe. Twitter, Facebook, Google i inne spółki technologiczne szybko przekręciły wajchę, bo mają otwartość na zmianę wpisaną w branżowe DNA.
[...] >>>więcej
Duńscy bankierzy docenili korzyści zdalnej pracy 2020-05-19
W Danii szefowie i pracownicy banków są tak zadowoleni z jakości zdalnej pracy, że niemal jedna trzecia z nich planuje utrzymanie tego sposobu działania po kryzysie spowodowanym przez Covid-19.
[...] >>>więcej
LOT przedłuża zawieszenie lotów międzynarodowych do 14 czerwca 2020-05-19
Polskie Linie Lotnicze LOT przedłużają zawieszenie lotów międzynarodowych do 14 czerwca tego roku, poinformował polski przewoźnik we wtorek na Twitterze.
[...] >>>więcej
New York Coronavirus Map and Case Count 2020-05-19
The epicenter of the coronavirus outbreak in the U.S. is in New York, and is particularly concentrated in the New York City region. As of Tuesday morning, 28,302 people had died.
[...] >>>więcej
Walmart: sprzedaż online w I kwartale wzrosła o 74 proc. 2020-05-19
Walmart poinformował, że jego porównywalna sprzedaż wzrosła o 10 proc. w minionym kwartale, natomiast sprzedaż internetowa zwiększyła się w tym okresie o 74 proc., co jest wynikiem ograniczenia handlu i przemieszczania się Amerykanów w okresie kulminacji pandemii koronawirusa w USA. Zysk spółki wzrósł o 5,6 proc. do 5,22 mld USD.
[...] >>>więcej
354 mln USD dotacji na produkcję leków w USA 2020-05-19
We wtorek ma zostać ogłoszone podpisanie przez USA kontraktu wartości 354 mln USD z firmą, która uruchomi produkcję leków w kraju, donosi Reuters. Phlow Corp to firma specjalizująca się w lekach generycznych, która dotychczas produkowała jest głównie w Indiach i Chinach. Po podpisaniu kontraktu ma uruchomić w USA produkcje leków oraz składników farmaceutycznych potrzebnych w leczeniu Covid-19.
[...] >>>więcej
100. rocznica urodzin Jana Pawła II 2020-05-18
18 maja mija 100. rocznica urodzin Karola Wojtyły, od 16 października 1978 r. - papieża Jana Pawła II. Wkrótce po śmierci został on ogłoszony błogosławionym a następnie świętym Kościoła katolickiego.
[...] >>>więcej
W Nowym Jorku zmarł polski lekarz zakażony koronawirusem 2020-05-15
W rezultacie powikłań związanych z COVID-19 w Nowym Jorku zmarł dr Bogdan Lekan. Miał 59 lat. Był niezwykle lubianą postacią wśród Polonii. Jego gabinet mieścił się na Ridgewood, w dzielnicy Queens. Był pediatrą i zajmował się między innymi dziećmi zakażonymi koronawirusem. Wiedział, że grozi mu śmierć, ale nie przestał pomagać. Dr Lekan prawdopodobnie zaraził się od małego pacjenta. Kiedy się zakaził i trafił do szpitala, po tygodniu walki z chorobą wymagał już podłączenia do respiratora. Niestety, po dwóch kolejnych zmarł.
[...] >>>więcej
strona główna
Tydzień w obrazkach
Relikwie Błogosławionego Jana Pawła II
Ojciec Bartłomiej wśród kalifornijskich harcerzy
Rekolekcje młodzieży z polskich szkół dokształcających w USA
Piotr Rubik: Każdy nasz koncert jest rozmową z Janem Pawłem II
Krakowianki i Górale w programie świątecznym w kościele Św. Stanisława Kostki na Greenpoincie
Polka, która uświęciła Chicago
60-lecie Chorągwi Harcerzy w USA; 1952-2012 r.
Do Amerykańskiej Częstochowy przybyli piesi pielgrzymi !!! Strudzeni, ale szczęśliwi...
Wspomnienia uczestników 10-tych już Wakacji z Panem Bogiem
XIV Polonijna Pielgrzymka Radia Maryja do Amerykańskiej Częstochowy
Dziękuję Ci Mamo...
Opowieść o prawdziwej miłości w Yonkers
Śniadanie Wielkanocne pod pomnikiem Króla Jagiełły
Kiermasz Wielkanocny w Perth Amboy NJ
Golden Apple dla ANNA-Pol TRAVEL
Rekolekcje Młodych w Amerykańskiej Częstochowie
Hymn Polski - Mazurek Dąbrowskiego został napisany w 1797 roku
Zostań obywatelem USA
Zespół Ekumenia wprowadza nas w Adwent
Maria Skłodowska-Curie wspierała program stypendialny dla polskich studentów
Uroczystości 30-lecia Fundacji Jana Pawła II
MAKI w Watykanie
5 lat wakacji z Panem Bogiem
Światowe Dni Młodzieży 2011
Wota w najgłębszym kanionie Ziemi w hołdzie Janowi Pawłowi II i Polsce
Wycieczka do Akwarium w Camden, NJ
Maki wśród 20 tysięcy pielgrzymów w Stockbridge, Massachusetts
Polonijni mistrzowie mowy polskiej zaprezentowali się w Konkursie Opowiadania Legend
Polska ma najlepszych pilotów sportowych na świecie
Rekolekcje Młodzieżowe w Amerykańskiej Częstochowie
Serca dla Babć i Dziadków...
MARSZ DLA ŻYCIA W WASZYNGTONIE
The American premiere of the movie The Way Back
Światowe Dni Młodzieży w Madrycie - Pielgrzymka z Nowego Jorku
Pasterka w Amerykańskiej Częstochowie
Spotkanie wigilijne w Polskim Radio Nowy Jork 910
Mikołaj i prezenty dla samotnych
ALIZMA: na Wigilię wracamy do domu
Mikołaj w Amerykańskiej Częstochowie
Państwo Józef i Nadia Piotrowscy świętowali 65 rocznicę ślubu
Piłkarki ręczne z New Jersey ruszają na podbój Ameryki
Podaruj polskie książki polonijnym szkołom
66 rocznica Powstania Warszawskiego na Manhattanie...
Podróż marzeń przez Amerykę... w jaskini, na pustyni, w kanionie
Wakacje w U S A
Wesoła Marynarska Wiara na Kolonii w Amerykańskiej Częstochowie
Pierwszy egzamin maturalny w Polskiej Szkole Dokształcającej w Lakewood, NJ
Benedykt XVI: Myli się ten, kto sądzi, że prorocka misja Fatimy została zakończona
Do Peru ...tylko z ekspertem!
Przywitanie wiosny
Nowa płyta CD zespołu Effatha: Dzielmy się wiarą jak chlebem...
Ksiądz Jan Fiedurek odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Zasługi RP
Pan Józef Kowalski świętuje 110 urodziny
Działaczka zdobyła tytuł Miss Ameryki
Premiera iPad firmy Apple
Otwarcie Konsulatu Honorowego RP w Las Vegas
Białe Jasełka w Lakewood
Pasterka w Amerykańskiej Częstochowie
Boże Narodzenie
Płyta z polskimi kolędami w wykonaniu uczniów szkoły im. Św. Stanisława Kostki z Nowego Jorku
Inauguracyjny rejs największym statkiem pasażerskim świata
Zabawa Andrzejkowa w Lakewood
Andrzejki dla dzieci i młodzieży w Perth Amboy
Bortnik, Baumgartner, Grochecki i Sporek wybrani do Rady Dyrektorów P-SFUK
Lech Wierzyński z California Honeydrops w plebiscycie SF Weekly
Before All Memory Is Lost
Piesza Pielgrzymka do Amerykańskiej Częstochowy
Kolejne udane „Wakacje z Panem Bogiem”
Polki popisały się w America's Got Talent 2009
Dominacja uczucia nad rozumem
19 lat wspaniałej pracy
Radosne chwile w Perth Amboy
Zjazd Polskich Szkół w Amerykańskiej Częstochowie
Ksiądz aresztowany na katolickim uniwersytecie za krytykowanie Baracka Husseina Obamy
Katedra Polska na Columbia University rozpocznie działalność w 2010 r.
Droga Krzyżowa na Manhattanie
Ponownie podium dla PPD Motorsport - Wiktorczyk trzeci w 100 Acre Wood Rally
Pianistka Nina Kuźma-Sapiejewska w New York Times
PPD Motorsport gotowe na 100 Acre Wood Rally
W obronie ŻYCIA
Klub Seniora im. Przyjaciół Jana Pawła II na Manhattanie
Trzej królowie w Amerykańskiej Częstochowie...
Trzech Króli w kościele św. Szczepana w Perth Amboy
Kolęda w Nowym Jorku
Instalacja nowego proboszcza w Perth Amboy przez Biskupa Bootkoskiego
Święty Mikołaj w Perth Amboy
Rekolekcje adwentowe na Manhattanie
Odkrywać świąteczny nastrój
Wieczór autorski Renaty Leś
Wspólna zabawa andrzejkowa
Storozynski elected President of Kosciuszko Foundation
Jak przygotować młodzież do życia w wierze?
Pierwszy modlitewnik
Polonia świętowała 90. Rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości
25-lecie CLASSIC TRAVEL
XXVII Festiwal Polskiej Piosenki Religijnej
Sukces Lecha Wierzyńskiego na Rawa Blues
Wakacyjne wspomnienia
71. Parada Pułaskiego na Manhattanie
Platforma Nowej Generacji II na Paradzie Pułaskiego
43. Festiwal Polsko-Amerykański zakończony...
Spotkanie ze Stanisławą Chobian-Cheron - autorką wspomnień pt. Wędrowne maki
Piesza Pielgrzymka z Great Meadows do Amerykańskiej Częstochowy
Wakacje z Panem Bogiem
Kontener darów dla szkoły im. Jana Pawła II w Peru
Kolonia Zuchowa w Duchowej Stolicy Polonii: OLIMPIADA 2008
Benedykt XVI dziękuje za gościnne przyjęcie i zachęca do świadczenia o Chrystusie
Papież Benedykt XVI w USA
Papież Benedykt XVI z najwyższymi honorami powitany w Białym Domu
Jan Paweł II Papieżem Miłosierdzia
Czerwone Gitary w Chicago
Jasełka w Mount Olive
Zasmakować w Chicagowskiej Polonii
Chicagowski rejs z Izbą Gospodarczą
Medale Pro Memoria
XX Piesza Pielgrzymka z Great Meadows, NJ do Amerykańskiej Częstochowy
Wenecka Noc w Chicago
"Dawna Ameryka" - 41. kolonia zuchowa w Amerykańskiej Częstochowie
Chicago trophy dla Wisły Kraków
Jezuickie Dni dla Serca
Juwenalia w Chicago
Bajm ponownie w Chicago
Grażyna Auguścik w Chicago
Memorial Day - Zwycięzcy Pamiętani
654 absolwentów z 28 polskich szkół chicagowskich otrzymało dyplomy maturalne
Podhale Golf Club rozpoczął sezon golfiarski
Parada 3-Majowa w Chicago
Parada 3 Maja w Chicago - wszyscy Polacy, to jedna rodzina
Bierzmowanie na Manhattanie
Zion National Park
Death Valley - Dolina Śmierci
Krakowiak z Bostonu
Parada Pułaskiego w Nowym Jorku
Dzień Matki w Amerykańskiej Częstochowie
Czarna Madonna w sercu Manhattanu
| O portalu | Bezpieczeństwo | Prywatność | Pomoc | | Poślij znajomym | Startuj z NY.PL |