Filmy Książki Prasa Dom Delikatesy Dewocjonalia Kwiaty Podróże Internet TV Zakupy w USA
Imieniny obchodzą: Bazyli i Sawa Wyślij » życzenia » kwiaty
Dzisiejsze wiadomości
z Polski
ze Świata
z USA
polonijne
7 dni w skrócie
Przegląd prasy
Nauka i technika
Wiadomości sportowe
Media
Fotorelacje
Tydzień w obrazkach
Imprezy i wydarzenia
Dodaj fotoreportaż
Szukaj w archiwum:
  
Bezpłatna subskrypcja
Kalendarium
Piknik z okazji Dnia Dziecka
Koronacja Ikony Matki Bożej Jasnogórskiej
54. Polsko-Amerykański Festiwal w Amerykańskiej Częstochowie
Prognoza pogody
Kursy walut w NBP
KUPNO SPRZEDAŻ
1$  0.0000 zł 1$  0.0000 zł
1€  0.0000 zł 1€  0.0000 zł
Najnowsze wiadomości
Trump: umowa handlowa z Chinami musi być korzystniejsza dla USA 2019-05-20
W wywiadzie pokazanym w niedzielę w Fox News Channel Trump powiedział, że USA i Chiny miały już wynegocjowaną bardzo dobrą umowę, „ale oni to zmienili”. - Powiedziałem: OK, zatem obłożymy cłem ich produkty – powiedział prezydent USA.Trump powtórzył, że byłby zadowolony mogąc utrzymać cła, bo może to dać 100 mld USD lub więcej wpływów do budżetu USA.
[...] >>>więcej
Miliarder spłaci pożyczki na studia rocznikowi studentów 2019-05-20
Amerykański miliarder Robert F. Smith ogłosił, że spłaci pożyczki zaciągnięte na studia rocznikowi absolwentów jednej z uczelni, co będzie go kosztowało kilkadziesiąt milionów dolarów.
[...] >>>więcej
W Gorzowie znaleziono związaną 9-latkę w wersalce 2019-05-20
Jak się okazuje, dziecko przebywało u 24-latka już od soboty. Mężczyzna, który był znajomym jej mamy, wziął dziewczynkę na weekend. W niedzielę zadzwonił do matki 9-latki i powiedział, że dziewczynka uciekła w czasie spaceru. W tę historię nie uwierzył 14-letni brat dziewczynki, który wraz z kolegą zaczął jej szukać. Chłopcy pojechali do mieszkania 24-latka przy ul. Małopolskiej, ale nikt nie otworzył im drzwi. W środku było słychać jakieś odgłosy, więc chłopcy wezwali policję.
[...] >>>więcej
Terroryści zaatakowali turystów w Egipcie 2019-05-20
Autokar z turystami był celem zamachu bombowego w Egipcie. Terroryści znowu zaatakowali w pobliżu piramid w Gizie, niedaleko Kairu.
[...] >>>więcej
Niemcy w 2018 r. wydali 23 mld euro na uchodźców 2019-05-20
Niemcy wydali rekordowe 23 mld euro w 2018 roku na pomoc w zintegrowaniu ponad miliona uchodźców z niemieckim społeczeństwem i zwalczanie przyczyn masowego napływu imigrantów do Europy poza granicami Niemiec - wynika z rządowego dokumentu, którego treść poznał Reuters. To wzrost o 11 proc. w stosunku do 20,8 mld euro wydanych na ten cel w 2017 roku.
[...] >>>więcej
KOMUNIKAT: Głosowanie w wyborach do Parlamentu Europejskiego w sobotę 25 maja 2019-05-20
Wybory do Parlamentu Europejskiego w obwodach utworzonych za granicą odbędą się w sobotę, 25 maja 2019 r. w godz. 7.00-21.00. Głos można będzie oddać wyłącznie osobiście, ale wcześniej należy się zarejestrować. Przy rejestracji trzeba znać swój numer PESEL. Zgłoszenia można dokonać do czwartku 23 maja 2019 r. (włącznie). Na terenie okręgu konsularnego Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku zostało utworzonych pięć obwodów głosowania:
Nowy Jork - Konsulat Generalny RP, 233 Madison Avenue
Nowy Jork - Centrum Polsko-Słowiańskie, 177 Kent Street
Passaic, NJ - Sanktuarium św. Jana Pawła II – Parafia Matki Bożej Różańcowej, 6 Wall Street
New Britain, CT - Haller Post, 112 Grove Street
Boston, CT - Parafia Matki Bożej Częstochowskiej, 655 Dorchester Avenue
[...] >>>więcej
Chińczyk oskarżony o kradzież danych medycznych 80 mln Amerykanów 2019-05-19
Fujie Wang, 32-letni obywatel Chin został oskarżony o udział we włamaniu do sieci komputerowej i kradzież danych ze spółki ubezpieczeń zdrowotnych Anthem.
[...] >>>więcej
Szerszeń azjatycki zbliża się do Polski 2019-05-18
Gatunek agresywnego szerszenia, który w 2004 roku osiedlił się we Francji, jest coraz bliżej polskich granic. Dotarł już do niemieckiej Hesji. Szerszeń azjatycki to największy przedstawiciel tego gatunku na świecie. Długość ciała królowej wynosi od 2,5 do 4,5 cm, a rozpiętość skrzydeł - 7,6 cm. W 2004 r. najprawdopodobniej z transportem chińskiej porcelany, szerszenie trafiły do Francji. Tam, na południu kraju, jedna lub kilka królowych założyło kolonie. Od tej pory ich zasięg powiększa się o 100 km rocznie w różnych kierunkach.
[...] >>>więcej
Prymas Polski o filmie Siekielskiego „Tylko nie mów nikomu” 2019-05-18
- Nie mam wątpliwości, że trzeba przyjrzeć się odpowiedzialności hierarchów w poszczególnych przypadkach pokazanych w filmie, ale wymaga to gruntownego zbadania – mówi abp Wojciech Polak w wywiadzie dla KAI. Dodaje, że „w każdej z tych diecezji należałoby powołać komisję, która przeanalizuje konkretne przypadki”.
[...] >>>więcej
W USA znaleziono drzewo liczące 2624 lata 2019-05-18
Amerykańscy naukowcy z Uniwersytetu w Arkansas zlokalizowali grupę ok. 50 cypryśników błotnych (drzew z rodziny cyprysowatych), rosnących na mokradłach w sąsiedztwie Black River w Karolinie Północnej, które liczą ponad 2000 lat.
[...] >>>więcej
Niepokojące dane: Coraz młodsze dzieci cierpią na otyłość 2019-05-17
Dowiedziono, że spożywający 5 posiłków dziennie są znacznie szczuplejsi. Ich średni BMI wynosi 19, natomiast zmniejszenie liczby posiłków do 1-2 dziennie zwiększa wskaźnik masy ciała (BMI) u młodzieży do wartości 21,5. Największe błędy w żywieniu to: zbyt mała ilość warzyw i owoców w diecie, picie słodkich napojów, pomijanie śniadań oraz drugich śniadań w szkole, zastępowanie tradycyjnych, domowych i pełnowartościowych posiłków produktami typu fast food, słodyczami, przekąskami.
[...] >>>więcej
Milionerzy wybierają Australię 2019-05-15
W 2018 r. na świecie za granicę wyjechało 108 tys. dolarowych milionerów — poinformował think tank New World Wealth. Ich migracje były o 14 proc. częstsze niż rok wcześniej wynika z raportu ośrodka, przedstawiającego tendencje i prognozy zachowań migracyjnych najzamożniejszych osób. Najwięcej dolarowych milionerów wyjechało z Chin, Rosji, Indii i Turcji, a najczęściej wybieranymi przez nich kierunkami były Australia, USA i Kanada, a w Europie — Szwajcaria.
[...] >>>więcej
Gospodarcze pendolino Polski nie zwalnia tempa 2019-05-15
Polski produkt krajowy brutto (PKB) w I kw. 2019 roku wzrósł o 4,6 proc. rok do roku wobec 5,2 proc. w analogicznym okresie roku poprzedniego.
[...] >>>więcej
Perth Amboy świętowało 50. urodziny swojego proboszcza! 2019-05-15
Wszelkie uroczystości są zawsze okazją do podsumowań, ocen, analiz no i oczywiście składania życzeń. Tak też było 4 maja w parafii św. Jana Pawła II w Perth Amboy, New Jersey gdzie o. Waldemar Łątkowski właśnie tego dnia kończył 50 lat.
[...] >>>więcej
Trump: Energetyczna niezależność podstawą bezpieczeństwa kraju 2019-05-15
Prezydent USA Donald Trump, podczas wizyty w gazoporcie Cameron LNG firmy Sempra Energy w stanie Luizjana, podkreślił we wtorek, że "energetyczna niezależność", jaką Ameryka osiągnęła w okresie jego rządów w Białym Domu jest "podstawą bezpieczeństwa kraju".
[...] >>>więcej
Londyńska szansa dla start-upów 2019-05-15
Polskie młode spółki technologiczne będą mogły zaprezentować swoją ofertę potencjalnym inwestorom i przedstawicielom branży finansowej podczas seminarium „Central European Tech Start-ups”, które odbędzie się w Londynie.
[...] >>>więcej
Prokuratura wnioskuje o 25 lat więzienia dla założycieli Amber Gold 2019-05-15
Według prokuratury, Marcin P. i jego żona Katarzyna P. oszukali w latach 2009-12 w ramach tzw. piramidy finansowej niemal 19 tys. klientów spółki, doprowadzając ich do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w wysokości prawie 851 mln zł.
[...] >>>więcej
Blisko ćwierć miliona osób na uroczystościach modlitewnych w Fatimie 2019-05-15
Prawie 250 tys. osób z 40 państw wzięło udział w zakończonych w poniedziałkowe popołudnie uroczystościach modlitewnych w sanktuarium w Fatimie.
[...] >>>więcej
Piotr Łobodziński ponownie wygrał bieg na Empire State Building 2019-05-15
Piotr Łobodziński ponownie wygrał bieg po schodach na nowojorski wieżowiec Empire State Building. Pokonanie 1576 stopni zajęło Polakowi 10 minut i 5 sekund. To drugi najlepszy wynik w historii tych zawodów.
[...] >>>więcej
Wicepremier Gowin: Kościół nie zdał egzaminu w sprawie walki z pedofilią 2019-05-14
W sprawie walki z pedofilią Kościół nie zdał egzaminu i musi, mówiąc językiem kościelnym, stanąć w prawdzie - powiedział dziś w radiowym "Salonie politycznym Trójki" wicepremier Jarosław Gowin. Podkreślił, że jeżeli ktoś celowo chronił pedofilów, to powinien ponieść nie tylko konsekwencje kościelne, ale i karne.
[...] >>>więcej
Prymas Polski o filmie "Tylko nie mów nikomu" 2019-05-14
Abp Wojciech Polak potwierdził, że oglądał film Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu" o przypadkach wykorzystywania seksualnego małoletnich przez niektórych duchownych w Polsce. W opinii prymasa film nie jest atakiem na Kościół. - Nie widzę w tym filmie żadnego ataku na Kościół, wręcz przeciwnie. Również abp Gądecki, pierwsze co zrobił po obejrzeniu filmu, to podziękował panu Sekielskiemu, dlatego że to jest jeszcze jeden element do naszej walki, do naszego zmagania się z pedofilią - powiedział abp Polak.
[...] >>>więcej
Własna waluta daje Polsce swobodę manewru 2019-05-13
- Własna waluta daje nam swobodę manewru w przypadku zaburzeń ekonomicznych – mówi Pulsowi Biznesu na EKG w Katowicach Brunon Bartkiewicz, prezes ING Banku Śląskiego zapytany o sensowność wejścia Polski do strefy euro.
[...] >>>więcej
Polonia przeciwko S.447 – relacja zdjęciowa z Waszyngtonu 2019-05-12
W sobotę, 11 maja 2019 o godzinie 13:00 w Waszyngtonie przed Białym Domem, przy 1600 Pennsylvania Ave NW, odbyła się wielka manifestacja Polonii; przybyły delegacje z Nowego Jorku, Chicago, Denver, Kolorado, Florydy, Connecticut.
[...] >>>więcej
Pociągi PKP Intercity w ciągu trzech miesięcy przewiozły ponad 10 mln pasażerów 2019-05-12
Trzech miesięcy potrzebowała spółka PKP Intercity, by przewieźć ponad 10 mln pasażerów - wynika z danych za pierwszy kwartał br., które we wtorek przedstawiła spółka. Przewoźnik obsłużył o 7 proc. więcej osób niż w analogicznym okresie 2018 roku. PKP Intercity dodała, że pasażerowie wybierają coraz częściej pociągi Pendolino.
[...] >>>więcej
Największe firmy zachęcają do powrotu do Polski 2019-05-12
Największe polskie przedsiębiorstwa i międzynarodowe firmy działające w Polsce przedstawiły w niedzielę oferty zatrudnienia Polakom z Wielkiej Brytanii podczas odbywających się w Londynie targów pracy. Do powrotu do kraju i podjęcia pracy w Polsce zachęcały rodaków mieszkających w Wielkiej Brytanii, m.in. Orlen, PKO BP, Asseco, Budimex, Goldman Sachs, Credit Suisse, LG Chem, Polpharma, Orange, IBM.
[...] >>>więcej
Emilewicz namawia polskich imigrantów do powrotu do kraju 2019-05-12
Minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz namawiała w niedzielę w Londynie do powrotu z emigracji, wskazując na rozwój polskiej gospodarki i bezpieczeństwo. Emilewicz uczestniczyła w polskich targach pracy w Queen Elizabeth II Centre w Londynie. To wyjątkowa sytuacja, w której polscy pracodawcy jadą na Wyspy Brytyjskie, aby rekrutować pracowników do pracy w Polsce.
[...] >>>więcej
Ocean ropy zalega pod ziemią 2019-05-12
Największe udowodnione zasoby ropy ma Wenezuela (300,9 mld baryłek), Arabia Saudyjska (266,5), Kanada (169,7), Iran (158,4), Irak (142), Kuwejt (101,5), ZEA (97,8), Rosja (80), Libia (48,36), Nigeria(37), USA (36,52) - podaje The World Factbook. Na liście mamy sto dwa państwa, pod którymi zalega ropa. Na terenie Unii jest jej 5,1 mld baryłek.
[...] >>>więcej
Tadeusz Kościuszko – przyjaciel ludzkości 2019-05-11
Urodził się 4 lutego 1746 r. na Mereczowszczyźnie (dziś Białoruś) w średniozamożnej rodzinie szlacheckiej. Kształcił się w Szkole Rycerskiej w Warszawie, a następnie w Akademii Malarstwa i Rzeźby w Paryżu, równocześnie studiując eksternistycznie w tamtejszej szkole wojskowej. Sposobił się do zawodu wojskowego. Nie uzyskawszy jednak w kraju zatrudnienia w armii, wyemigrował do Francji, gdzie na wieść o wojnie kolonii amerykańskich o niezależność od Korony Brytyjskiej podjął decyzję o udaniu się do Ameryki.
[...] >>>więcej
Doradca Trumpa chwali Polskę za liberalizm gospodarczy 2019-05-10
Po raz pierwszy w historii urzędujący szef szef doradców ekonomicznych prezydenta USA odwiedził Polskę. W wykładzie na forum Szkoły Głównej Handlowej Kevin Hassett podkreślił znaczenie reform podatkowych i deregulacyjnych, jakie przyświecają polityce gospodarczej republikańskiego rządu, zaznaczając, że Polska jest dla Donalda Trumpa wzorem liberalnego podejścia do gospodarki.
[...] >>>więcej
Prezydent powołał Radę ds. Przedsiębiorczości 2019-05-10
W Pałacu Prezydenckim odbyła się uroczystość powołania Rady ds. Przedsiębiorczości. W jej skład wchodzą wybitni biznesmeni, naukowcy i prawnicy. Rada stanowić będzie forum konsultacyjno-doradcze Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
[...] >>>więcej
strona główna
Tydzień w obrazkach
Relikwie Błogosławionego Jana Pawła II
Ojciec Bartłomiej wśród kalifornijskich harcerzy
Rekolekcje młodzieży z polskich szkół dokształcających w USA
Piotr Rubik: Każdy nasz koncert jest rozmową z Janem Pawłem II
Krakowianki i Górale w programie świątecznym w kościele Św. Stanisława Kostki na Greenpoincie
Polka, która uświęciła Chicago
60-lecie Chorągwi Harcerzy w USA; 1952-2012 r.
Do Amerykańskiej Częstochowy przybyli piesi pielgrzymi !!! Strudzeni, ale szczęśliwi...
Wspomnienia uczestników 10-tych już Wakacji z Panem Bogiem
XIV Polonijna Pielgrzymka Radia Maryja do Amerykańskiej Częstochowy
Dziękuję Ci Mamo...
Opowieść o prawdziwej miłości w Yonkers
Śniadanie Wielkanocne pod pomnikiem Króla Jagiełły
Kiermasz Wielkanocny w Perth Amboy NJ
Golden Apple dla ANNA-Pol TRAVEL
Rekolekcje Młodych w Amerykańskiej Częstochowie
Hymn Polski - Mazurek Dąbrowskiego został napisany w 1797 roku
Zostań obywatelem USA
Zespół Ekumenia wprowadza nas w Adwent
Maria Skłodowska-Curie wspierała program stypendialny dla polskich studentów
Uroczystości 30-lecia Fundacji Jana Pawła II
MAKI w Watykanie
5 lat wakacji z Panem Bogiem
Światowe Dni Młodzieży 2011
Wota w najgłębszym kanionie Ziemi w hołdzie Janowi Pawłowi II i Polsce
Wycieczka do Akwarium w Camden, NJ
Maki wśród 20 tysięcy pielgrzymów w Stockbridge, Massachusetts
Polonijni mistrzowie mowy polskiej zaprezentowali się w Konkursie Opowiadania Legend
Polska ma najlepszych pilotów sportowych na świecie
Rekolekcje Młodzieżowe w Amerykańskiej Częstochowie
Serca dla Babć i Dziadków...
MARSZ DLA ŻYCIA W WASZYNGTONIE
The American premiere of the movie The Way Back
Światowe Dni Młodzieży w Madrycie - Pielgrzymka z Nowego Jorku
Pasterka w Amerykańskiej Częstochowie
Spotkanie wigilijne w Polskim Radio Nowy Jork 910
Mikołaj i prezenty dla samotnych
ALIZMA: na Wigilię wracamy do domu
Mikołaj w Amerykańskiej Częstochowie
Państwo Józef i Nadia Piotrowscy świętowali 65 rocznicę ślubu
Piłkarki ręczne z New Jersey ruszają na podbój Ameryki
Podaruj polskie książki polonijnym szkołom
66 rocznica Powstania Warszawskiego na Manhattanie...
Podróż marzeń przez Amerykę... w jaskini, na pustyni, w kanionie
Wakacje w U S A
Wesoła Marynarska Wiara na Kolonii w Amerykańskiej Częstochowie
Pierwszy egzamin maturalny w Polskiej Szkole Dokształcającej w Lakewood, NJ
Benedykt XVI: Myli się ten, kto sądzi, że prorocka misja Fatimy została zakończona
Do Peru ...tylko z ekspertem!
Przywitanie wiosny
Nowa płyta CD zespołu Effatha: Dzielmy się wiarą jak chlebem...
Ksiądz Jan Fiedurek odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Zasługi RP
Pan Józef Kowalski świętuje 110 urodziny
Działaczka zdobyła tytuł Miss Ameryki
Premiera iPad firmy Apple
Otwarcie Konsulatu Honorowego RP w Las Vegas
Białe Jasełka w Lakewood
Pasterka w Amerykańskiej Częstochowie
Boże Narodzenie
Płyta z polskimi kolędami w wykonaniu uczniów szkoły im. Św. Stanisława Kostki z Nowego Jorku
Inauguracyjny rejs największym statkiem pasażerskim świata
Zabawa Andrzejkowa w Lakewood
Andrzejki dla dzieci i młodzieży w Perth Amboy
Bortnik, Baumgartner, Grochecki i Sporek wybrani do Rady Dyrektorów P-SFUK
Lech Wierzyński z California Honeydrops w plebiscycie SF Weekly
Before All Memory Is Lost
Piesza Pielgrzymka do Amerykańskiej Częstochowy
Kolejne udane „Wakacje z Panem Bogiem”
Polki popisały się w America's Got Talent 2009
Dominacja uczucia nad rozumem
19 lat wspaniałej pracy
Radosne chwile w Perth Amboy
Zjazd Polskich Szkół w Amerykańskiej Częstochowie
Ksiądz aresztowany na katolickim uniwersytecie za krytykowanie Baracka Husseina Obamy
Katedra Polska na Columbia University rozpocznie działalność w 2010 r.
Droga Krzyżowa na Manhattanie
Ponownie podium dla PPD Motorsport - Wiktorczyk trzeci w 100 Acre Wood Rally
Pianistka Nina Kuźma-Sapiejewska w New York Times
PPD Motorsport gotowe na 100 Acre Wood Rally
W obronie ŻYCIA
Klub Seniora im. Przyjaciół Jana Pawła II na Manhattanie
Trzej królowie w Amerykańskiej Częstochowie...
Trzech Króli w kościele św. Szczepana w Perth Amboy
Kolęda w Nowym Jorku
Instalacja nowego proboszcza w Perth Amboy przez Biskupa Bootkoskiego
Święty Mikołaj w Perth Amboy
Rekolekcje adwentowe na Manhattanie
Odkrywać świąteczny nastrój
Wieczór autorski Renaty Leś
Wspólna zabawa andrzejkowa
Storozynski elected President of Kosciuszko Foundation
Jak przygotować młodzież do życia w wierze?
Pierwszy modlitewnik
Polonia świętowała 90. Rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości
25-lecie CLASSIC TRAVEL
XXVII Festiwal Polskiej Piosenki Religijnej
Sukces Lecha Wierzyńskiego na Rawa Blues
Wakacyjne wspomnienia
71. Parada Pułaskiego na Manhattanie
Platforma Nowej Generacji II na Paradzie Pułaskiego
43. Festiwal Polsko-Amerykański zakończony...
Spotkanie ze Stanisławą Chobian-Cheron - autorką wspomnień pt. Wędrowne maki
Piesza Pielgrzymka z Great Meadows do Amerykańskiej Częstochowy
Wakacje z Panem Bogiem
Kontener darów dla szkoły im. Jana Pawła II w Peru
Kolonia Zuchowa w Duchowej Stolicy Polonii: OLIMPIADA 2008
Benedykt XVI dziękuje za gościnne przyjęcie i zachęca do świadczenia o Chrystusie
Papież Benedykt XVI w USA
Papież Benedykt XVI z najwyższymi honorami powitany w Białym Domu
Jan Paweł II Papieżem Miłosierdzia
Czerwone Gitary w Chicago
Jasełka w Mount Olive
Zasmakować w Chicagowskiej Polonii
Chicagowski rejs z Izbą Gospodarczą
Medale Pro Memoria
XX Piesza Pielgrzymka z Great Meadows, NJ do Amerykańskiej Częstochowy
Wenecka Noc w Chicago
"Dawna Ameryka" - 41. kolonia zuchowa w Amerykańskiej Częstochowie
Chicago trophy dla Wisły Kraków
Jezuickie Dni dla Serca
Juwenalia w Chicago
Bajm ponownie w Chicago
Grażyna Auguścik w Chicago
Memorial Day - Zwycięzcy Pamiętani
654 absolwentów z 28 polskich szkół chicagowskich otrzymało dyplomy maturalne
Podhale Golf Club rozpoczął sezon golfiarski
Parada 3-Majowa w Chicago
Parada 3 Maja w Chicago - wszyscy Polacy, to jedna rodzina
Bierzmowanie na Manhattanie
Zion National Park
Death Valley - Dolina Śmierci
Krakowiak z Bostonu
Parada Pułaskiego w Nowym Jorku
Dzień Matki w Amerykańskiej Częstochowie
Czarna Madonna w sercu Manhattanu
| O portalu | Bezpieczeństwo | Prywatność | Pomoc | | Poślij znajomym | Startuj z NY.PL |